אחת ולתמיד – אי למטבח משיש או מבוצ'ר עץ

כל מי שרכש לאחרונה דירה חדשה או לחילופין החליט לשפץ את הדירה הקיימת, מבין את החשיבות של עיצוב נכון ופרקטי של המטבח. מדובר על לב לבו של הבית, דבר שמצריך לא מעט התעסקות ותשומת לב. חלל המטבח חייב להיות נעים לשהייה, אחרת אף אחד לא ירצה לבשל או לשהות במקום. לכן חשוב להבין כיצד נכון לחלק את החלל, במטרה להפוך אותו לפרקטי ולא צפוף מדי. אנשים רבים בוחרים להקים אי במטבח שלהם, במטרה לייצר משטח עבודה נוסף ומקום נוסף שבו יוכלו בני הבית לשתות קפה ביחד או לאכול ארוחת ערב נעימה. חשוב כמובן לתכנן היטב אי למטבח מבית שיש ניר צבי, לקבוע מראש מה יהיה הגודל שלו, מה תהייה הצורה שלו ומאיזה חומר הוא יהיה עשוי. בדרך כלל, האי בנוי מעץ או משיש, בהתאם לטעם האישי של בעל המטבח. אומנם ישנם לא מעט יתרונות לאי העשוי מעץ, אך בדרך כלל השיש מנצח ובגדול.

למה אי למטבח משיש עדיף מאשר אי למטבח מעץ?

הסיבה לכך פשוטה וברורה למדי, השיש נחשב לחומר גלם חזק ועמיד יותר מאשר העץ. בעוד העץ מתייבש עם השנים, השיש נשאר בדיוק כפי שהוא היה ביום הראשון. כמו כן, השיש לא דורש תחזוקה מיוחדת (מידע נוסף בלינק), בעוד העץ זקוק לתחזוקה, אחרת הוא יתחיל להיסדק. חשוב לזכור גם, כי העץ נחשב לחומר גלם הרבה יותר פגיע לרטיבות וללחות, דבר שעלול להיות בעייתי כאשר מדובר על אי שנמצא במרכז המטבח. קיימת סכנה גדולה שהאי יירטב על בסיס קבוע, דבר שעלול לגרום לנזקים כבדים לעץ. לעומת זאת, אי העשוי משיש לא יינזק כלל במגע עם מים, דבר שהופך אותו לבחירה הפרקטית ביותר.

עם זאת, כדאי לדעת כי אנשים רבים מעדיפים אי למטבח העשוי מעץ, היות והעץ נראה חמים וביתי יותר מאשר אבן השיש הקרה. אך בזכות הופעתו של השיש הסינתטי, ניתן היום להזמין אי עשוי משיש שיהיה דומה למדי לעץ. בצורה כזו, ניתן יהיה ליהנות ממראה העץ הטבעי בנוסף לעמידות ולחוזק של השיש. חשוב כמובן לבחור שיש איכותי ועמיד, שיוכל להחזיק מעמד לאורך זמן.