האם זה בטוח לבנות ממד על עמודים

בישראל התרחשו לא מעט מלחמות ומבצעים ביטחוניים שכללו ירי טילים על אזורים מיושבים, כאשר ההגנה שכל תושב קיבל במהלך אירועים אלו היה החדר הממוגן שקיים בדירה, הלוא הוא חדר הממ"ד (מרחב מוגן דירתי), נוסף כמובן למערכת כיפת ברזל שהפכה להיות כלי יעיל וחשוב במיוחד בהגנה על שלומם של אזרחי ישראל.

למרות שנראה כי המדינה שלנו מאז ומעולם הייתה אזור רווי מלחמות ומצב ביטחוני רגיש, החובה להתקנת חדרים ממוגנים בבתים בישראל נכנסה לתוקף רק משנת 1991, ולכן יש לא מעט מבנים בארץ שאין בהם מרחבים מוגנים בהם הדיירים יכולים להרגיש בטוחים. כתוצאה מכך עלה הצורך בתוספת בנייה לדירות בבניינים משותפים, שהיא למעשה חדר ממד על עמודים.

בניית ממ"ד – מה החשיבות בכך?

חדר ממד מיושם כולו מבטון מזוין, פתחים ממוגנים מפני חדירת אדי גזים והדף פיצוצים ולכן הוא מהווה שטח ממוגן ובטוח בתוך הבית בו הדיירים יכולים להתגונן ולהרגיש ביטחון. במבנים ישנים לא קיימים ממדים, ולכן תחושת הביטחון של הדיירים נמוכה יותר ועליהם לחפש מרחבים ממוגנים הנמצאים בסמוך לביתם, וכך לסכן את עצמם מעצם היציאה מהבית בזמן מתקפה ביטחונית כדי לחפש מקום מקלט.

ממד על עמודים – מה זה אומר?

הוספת מבנה ממד לבית פרטי כרוך בתהליך פשוט, הן מבחינה בירוקרטית והן מבחינת יישומית, אך במקרה של הוספת ממד לבניין דירות משותף מדובר על תהליך מורכב יותר המצריך את הסכמת של הדיירים והרשות המקומית. לכן באמצעות הקמת ממד על עמודים, שנחשב לממד חיצוני למבנה, אפשר להקים חדר ממד רק לדירה אחת או קומה שלמה בצורה בטוחה ויעילה על פי רצונם האישי של הדיירים.

בנוסף לכך, תהליך בניית ממד על עמודים מעניק חיזוק לקונסטרוקציה של המבנה, ולכן זהו תהליך בטיחותי ואף מומלץ לאלו המתגוררים בבניין משותף. 

למידע נוסף על תהליך בניית ממד על עמודים היכנסו לאתר http://casif.co.il/