באילו מקרים נשתמש ברולטור ובאילו מקרים בהליכון

הליכון רלוונטי בעיקר עבור אוכלוסייה בגיל השלישי המתקשים ללכת באופן עצמאי. יחד עם זאת, הליכון רלוונטי מאוד גם עבור כל אדם שיש לו קושי בהליכה בשל מחלה כלשהי, תאונה ועוד. כמו כן ההליכון רלוונטי גם עבור שימוש בפרקי זמן קצרים כגון: עבור אדם ששבר את רגלו ועוד. בחירת הליכון איננה תמיד דבר פשוט. מכיוון שיש סוגים שונים של הליכונים ומכיוון שיש אופציות דומות מאוד להליכונים כגון: רולטור, לא פעם האדם שזקוק להליכון מתקשה לבחור את ההליכון הרלוונטי לו.

מה ההבדל בין הליכון לרולטור?

הליכון הוא אמצעי עזר להליכה. הוא מסייע לכל אדם שזקוק לסיוע כלשהו בהליכה בשל סיבות שונות. אדם אשר זקוק להליכון הוא לרוב אדם שאיננו במקום של כיסא גלגלים מבחינת היכולות שונות, אך יחד עם זאת הוא זקוק לתמיכה כלשהי. ההליכון מסייע במעברים בין מצבים שונים כגון: מעבר בין ישיבה לעמידה, מעבר בין הליכה לישיבה ועוד. ניתן למצוא כיום הליכונים ללא גלגלים אשר רלוונטיים עבור הליכה תוך כדי הרמת והנחת ההליכון על כל צעד שעושים או הליכון עם גלגלים הרלוונטי עבור אוכלוסייה אשר איננה יכולה פיזית להרים את ההליכון.

הרולטור הוא הליכון למבוגרים אשר מצוי בארבע גלגלים מתכווננים, כל שאין צורך בהרמת ההליכון כלל. יש בו בלמי יד בכל ידית אחיזה אשר מסייעים בשליטה על הגלגלים וכן, ניתן לאבזר אותו בכרית ישיבה ובסל תחתיו. הכרית ברולטור מאפשרת לאדם להתיישב בכל עת שהוא זקוק למנוחה, גם כאשר הוא לא מוצא מקום לשבת בו. הרולטור רלוונטי מאוד עבור אנשים הזקוקים לתמיכה משמעותית מאוד בהליכה וכן, נדרשים לשבת מדי פעם בפעם במהלך ההליכה שלהם. חשוב מאוד לבחור הן את ההליכון והן את הרולטור בצורה הטובה ביותר, בהתאם למצבו הפיזי של האדם.