איך מייצרים אבנים לריצוף כפרי

מי שאינו מכיר מן הסתם חושב שתהליך יצירת ריצוף האבן הטבעי הוא קל למדי. אתה פשוט כורה את האבן, פורס חתיכה ומעביר אותה לבית. במציאות התהליך מורכב יותר. למעשה, ייצור אבן טבעית הוא חלק מאמנות ותהליך מדעי, התכנסות של מסורת וטכנולוגיה, שילוב של השראה ותעשייה. אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למדור זה כאשר אנו מסבירים לכם את כל החלקים – במקרה שתבחרו באבן כפרית כריצוף לביתכם, ראו לדוגמא כאן.

אבן טבעית היא  חומר הריצוף העתיק ביותר בעולם.

במשך מיליוני שנים, שילוב של חום ולחץ יצר בלוקים של אבן טבעית, כולל גרניט, שיש, טרוורטין, אבן גיר וצפחה. כאשר קרום כדור הארץ החל לצמוח ונשחק, הוא דחף מינרלים מליבו ויצר מרבצי סלע מאסיביים, שאנו מכנים אותם "מחצבות". מחצבות נמצאות במדינות רבות ברחבי העולם: איטליה, סין, ספרד, הודו, קנדה, מקסיקו וארצות הברית. שם אנשים שרואים חציבה באבן במשך דורות, עובדים בדייקנות ובתשוקה, עם כישורי בחירה מומחים, ומסירות נפש למלאכה שלהם שאין שני לה. הם נמנים עם בעלי המלאכה האמיתיים האחרונים בעולם והגאווה והמורשת שלהם עמוקה כמו האבן שהם חצבים בה. עם זאת, המדע ממלא גם תפקיד מרכזי במחצבה. ההתקדמות האחרונה בתחום הציוד והטכנולוגיה של תעשיית האבן השפיעו רבות על תהליך חילוץ האבן מהמחצבה והתקנתו בבית. הכלים המודרניים של ימינו יכולים להשיג זאת במהירות וביעילות.

ליטוש וקליברציה.

הלוחות נשלחים דרך מכונת ליטוש שמעמידה את הגימור הרצוי על היצירה. מכונת ליטוש פועלת באמצעות צירים המסתובבים רפידות ליטוש במהירויות גבוהות מעל לראש האבן. מרבית מכונות הליטוש הללו יכולות לייצר מספר גימורים שונים, החל ממרקם כפרי ומחוספס וכלה בשיקוף. אפשרויות אלה הן עוד אחת מהיפות של אבן טבעית. במהלך שלב זה, הלוח מכויל גם הוא, כלומר פני השטח שלו מורידים עד עובי אחיד יחסית לאורך החומר.

במתקן המייצר הלוח מותאם אישית להתקנות ספציפיות. הקצוות מעוצבים ומלוטשים. הדבר נעשה באמצעות סדרה של מסורים קטנים, או ביטים לנתב, שהם, שוב, משובצים ביהלום ומקוררים במים. הם מסתובבים במהירות גבוהה ועוברים על פני קצה הלוח כדי לעצב את הצדדים לפרט הקצה הרצוי.

> קראו גם על ריצוף חיצוני בכתובת https://www.elsini.co.il/blank