איך תבחרו בית אבות

כל אחד מאיתנו מגיע בסופו של דבר לנקודה, שבה כבר לא פשוט לחיות לבד. פעולות יומיומיות בסיסיות הופכות לקשות ומפרכות יותר, אתם מתקשים להגיע לבית המרקחת ולסופר בצורה עצמאית ובאופן כללי החיים הופכים למסובכים יותר. זה בדיוק הזמן להתחיל לשקול מעבר לבית אבות, שיוכל לספק לכם את מערכת התמיכה הדרושה לכם. חשוב להבין כי אומנם ניתן למצוא היום בכל מקום בארץ בתי אבות רבים ומגוונים, אך לא כולם מספקים את כל הצרכים של הדיירים שלהם. לכן חשוב לברור היטב את בית האבות שבו תרצו להתגורר, על מנת להבטיח לעצמכם את האופציה לחיות בצורה נעימה ובטוחה יותר. ישנם למשל בתי אבות שבו הדיירים הם אלו שמחליטים את כל ההחלטות החשובות, לעומת בתי אבות אחרים שבהם ההנהלה אחראית על תהליך קבלת ההחלטות. לכן חשוב לשאול את כל השאלות הנכונות, לפני שנרשמים למקום מסוים.

בחירת בית אבות – כל השאלות שחשוב לקבל עליהן תשובות בטרם ההרשמה

כאמור, בית אבות יכול להוות מסגרת נוחה, מכילה ומוגנת עבור כל מי שמתקשה לחיות בצורה עצמאית. מומלץ לבחור את בית האבות המתאים לכם ביותר, ביחד עם הילדים, על מנת לקבל את כל זוויות הראייה האפשריות. חשוב למשל, לבחור בבית אבות הנמצא קרוב יחסית למקום המגורים של הילדים, על מנת להקל עליהם את הביקורים ולהבטיח ביקורים תכופים ככל האפשר. כמו כן, חשוב לבחור בית אבות שיוכל לספק מסגרת חברתית נעימה שמתאימה לכם. לכן מומלץ להגיע למספר בתי אבות שונים, להתרשם מהדיירים במקום ולראות האם מדובר על אנשים שתרגישו איתם בנוח. בנוסף, כדאי לבדוק את רמת השירות של הצוות, רמת הניקיון במקום ואף לפתח שיחה עם מספר דיירים, על מנת לשמוע את חוות דעתם על המקום. נקודה חשובה נוספת היא הקירבה של המוסד לבית החולים, היות ובמקרה חירום, תרצו להבטיח לעצמכם את זמן ההגעה הקצר ביותר.

לסיכום, כאשר נמצאים לפני ייעוץ לבחירת בית אבות, חשוב לעבוד בצורה יסודית ולא למהר להחליט על בית אבות מסוים. חשוב לבקר במספר מוסדות על מנת להתרשם מהם באופן אישי ולבחון את הפעילויות המתקיימות בהם.