איך לבחור מיטה ומלונה לכלב? 

הכלב הוא החבר הטוב של האדם, וככזה יש לו צרכים כמו כל אדם. צרכים אלה, כמו לישון בצורה נוחה ונעימה, על מנת להרגיש טוב, מעבר לכך הכלב מגן היטב על בעל הבית, ויוצר אצלו אמון. חשוב להבין כי בחירת מיטה ומלונה לכלב איננו דבר של מה בכך, ולכן יש צורך ללכת אל חנות מוכרת של כל סוגי המלונות, וכן המיטות, על מנת שהבחירה תהיה מושכלת. 

במאמר זה נלמד איך בוחרים מיטה ומלונה לכלב? 

איך בוחרים מיטה לכלב? 

  • גודל: מיטת הכלבים צריכה להיות גדולה ביותר מגודל הכלב, על מנת שהכלב לא ייפול מהמיטה כאשר הוא ישן. 
  • בידוד מפני הקור: הכלבים שונים מטבעם, יש כלב שאוהב חום ולהתכרבל, ויש כלב שמעדיף קור, לכן חשוב שהמיטה תכלול את שתי האופציות האלו. 
  • אפשרות ניקוי: כדאי לברר, כי המיטה ניתנת לניקוי בקלות, מכיוון שהכלבים נוהגים ליצור לכלוך רב, וצריך שהמיטה תהיה עשויה מחומרים או בדים הקלים לניקוי. 
  • מיטה או מזרון: עוד נקודה אחת שצריך לקחת בחשבון היא אם אתם מעוניינים לרכוש מיטה שלמה או רק מזרון,  לכל אחד יש יתרונות וחסרונות משלו. ועליכם לשקול זאת.  

איך בוחרים מלונה לכלב? 

  • הגודל: יש לבחור את הגודל של המלונה, על פי שלוש נתונים: הגודל של הכלב, סוג הגזע אליו הוא משתייך, והגיל שלו. חשוב להדגיש, כי יש לבחור את המלונה בהתאם לגודל שהכלב יגיע בבגרותו. יש לבחור מלונה גדולה מספיק, על מנת שהכלב יוכל להימתח בקלות, במגוון תנוחות שונות. 
  • חומר הגלם: כדאי לרכוש מלונה מעץ, שמציעה בידוד, ואטומה למזיקים וזולה יותר מכל האופציות האחרות, אך חשוב מאד לדעת כי העץ צריך להיות איכותי ומלא, כמו כן חשוב לוודא, כי העץ עבר תהליך שימנע ממנו חרקים. מלונה ממתכת נחשבת ליוקרתית ועמידה מאד, אך היא נחשבת ליקרה, לעומת מלונה מפלסטיק זולה מאד, וניתנת להרכבה מהירה במיוחד, אך היא אטומה במיוחד והכלב עלול להרגיש בדידות יש לשקול היטב את האופציות ולבחור בזו המתאימה לכם. 

למידע נוסף היכנסו לאתר https://www.keflahayot.co.il/