כמה עולה ביטוח משכנתא?

המחיר של המשכנתא זה הריבית, אולם בל נשכח כי ישנן עלויות נוספות, לכאורה סמויות. בכל משכנתא צריך להוסיף עלויות של ביטוח משכנתא. על השאלה כמה עולה ביטוח משכנתא אי אפשר לענות במונחי ריבית והצמדה. מדובר בנושא יחסית מורכב ונסביר לא רק איך מבינים כמה זה עולה אלא גם איך אפשר להוזיל. 

בבנק הביטוח יקר יותר 

על השאלה כמה עולה ביטוח משכנתא אי אפשר לענות מבלי להביא בחשבון כמה משתנים שמשפיעים. בין היתר, על הביטוח משפיע הגיל של הלווים וערך הנכס. לווים מבוגרים יותר יקר לבטח. וככל שרוצים לבטח משכנתא גדולה יותר, כך צריך לצפות באופן טבעי שעלות הביטוח תהיה גבוהה יותר. אבל צריך להבין דבר אפילו יותר עקרוני. אם פעם כולם לקחו ביטוח משכנתא בבנק, כיום זו הדרך הפחות רצויה. על פי רוב, הביטוח בבנק יהיה יקר יותר. ניתן לרכוש ביטוח מחוץ לבנק,ממש כפי שלוקחים משכנתא חוץ בנקאית,  ולהגדיר אותו כביטוח משכנתא. החיסכון הכספי לרוב יהיה מעוד משמעותי. וכל מה שצריך לעשות זה שחברת הביטוח תשעבד את הביטוח לטובת הבנק. זו הדרישה של הבנקים (בשפה הבנקאית זה סוג של בטוחה, לצד רישום משכון על הנכס). 

תשוו, תבדקו, זה כדאי 

ביטוח משכנתא כולל היבטים רבים. מצד אחד, סכום הביטוח צריך לכסות את ערך הנכס. מצד שני, סכום הביטוח גם צריך לכסות לכל הפחות את ערך המשכנתא. מבחינה צרכנית, לא מעניין כמה עולה ביטוח משכנתא באופן כללי. מה שמעניין זה לקבל הצעות ביטוח מכמה חברות או סוכני ביטוח. כן, אין שום בעיה לטפל בכך גם מול החברות הישירות. ומי שנעזר ביועץ משכנתאות מטעם התאחדות יועצי המשכנתאות, יוכל להיעזר גם בהפניה לביטוחים משתלמים. בסופו של דבר, זה יכול להוזיל את הוצאות המשכנתא בסכומים גבוהים למדי.