כמה עולה בית אבות סיעודי?

החיים יקרים, גם הזקנה כרוכה בעלויות בלתי מבוטלות… קשיש במצב סיעודי יהיה צריך להגיע לבית אבות סיעודי על מנת שהוא יקבל במקום את המענה הרפואי כמו גם חברה וצרכים יומיומיים נוספים. אמנם השיקול המרכזי לפני שעוברים לבית אבות הוא טובת הקשיש, מצבו הבריאותי ושלומו. אך לעלויות יש בהחלט מה לומר ביחס להחלטה. כאן שואלים אנשים את השאלה כמה עולה בית אבות סיעודי.

בית אבות סיעודי והעלות החודשית

עלות חודשית לבית אבות סיעודי נקבעת לפי כמה פרמטרים. הראשון הוא מצבו הרפואי של הקשיש ומורכבות הטיפול בו. ככל שהוא מוגבל וצריך עזרה רבה יותר העלות תהיה גבוהה יותר. בנוסף חשוב לציין שיש בישראל בתי אבות ממשלתיים או כאלו ששייכים לעמותות כאלו ואחרות, לעומת מוסדות פרטיים. מחיר של שהות בבית אבות פרטי יהיה יקר יותר מבית אבות ממשלתי. נתון נוסף שמשפיע על העלויות הוא המיקום של בית האבות. מיקום מרכזי יותר יהיה גם יקר יותר. בסופו של דבר העלויות נעות בין ארבעה עשר אלפים ₪ לעשרים וחמישה אלף ₪ בחודש. מחיר משמעותי לכל הדעות.

מהן אפשרויות המימון לבית אבות סיעודי?

בגלל שמדובר על עלויות גבוהות מאוד, כאלו שלא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה לממן, יש כמה אופציות לפתרון נושא המימון. במקרים מסוימים ניתן להיעזר במימון ממשרד הרווחה. יש קשישים שזכאים למימון מחברת הביטוח ומהביטוח הסיעודי שיש להם. במקרים אחרים יש אופציה של משכנתא הפוכה. הנכס ששייך לקשיש ממושכן לטובת השהות בבית האבות. כאשר השהות שלו בבית האבות מקזזת את זכויותיו בנכס. כך שהנכס שלו מממן את המגורים שלו בבית האבות ומכסה את כל ההוצאות של הטיפולים הנדרשים לו.

מעוניינים בשירותי סיעוד פרטיים? הקליקו על הלינק