כיצד חומר מעקב בעירה עובד

חומר מעכב בעירה הוא כל חומר אשר משמש להפחתת דליקות או זה המעכב את בעירתם באופן מורש. חומרים מעכבי בעירה הם בדרך כלל חומרים שפועלים באופן כימי. חומר זה כולל גם חומרים הפועלים באופן פיזי, ומיושם גם דרך קירור הדלקים.

כיצד חומר מעקב בעירה עובד |

חומר מעכב בעירה הינו חומר נוזלי, חסר צבע וריח. הנחתו על כל חומר סופג, נעשית על ידי הטבלה, הברשה או התזה. חומר זה נספג במוצר המטופל ומתרכב בתוכו או עליו.

יחד עם התייבשות הנוזלים, נותרים החומרים האורגניים, אלו המרכיבים את מעכב הבעירה בתוך החומר שטופל והופכים אותו למעוכב בעירה בצורה יעילה למדי.

איך נעשית פעולת עיכוב הבעירה? |

פעולת עיכוב הבעירה נעשית על ידי ספיחת החמצן במקום הבעירה, בזמן שנוצר מגע עם מקור אש כלשהו. בצורה ייחודית זו, לא מתאפשרת תחילתה של בעירה באזור המטופל על ידי החומר המעכב את הבעירה.

פעילותו של החומר החיוני הזה, אפקטיבית לתמיד, כל עוד הוא נמצא במקום יבש ולא נחשף לגשם או למים בכל צורה ודרך.

חומר מעכב בעירה נבדק על פי תכנית קבועה שנמשכה מספר שנים, לצורך הוכחת יעילותו ואיכותו. כמו כן, הוא נבדק ואושר על ידי מכון התקנים לשימוש והגנה על חומרים סופגים שונים למיניהם.

מה ההבדל בין בידוד תרמי לחומר מעכב בעירה? |

בידוד תרמי עשוי חומרים טבעיים הכוללים: 60-70% סיבי קנביס, 20-25% סיבי יוטה, 8-10% סיבים מבוססי פוליאתילן ו – 2-5% סודה, כחומר מעכב בעירה בצורה יעילה למדי.

חומר זה המשמש כבידוד תרמי, מגיע בצורה של יריעה או לוח, בעובי של 30 – 220 מ"מ בגדלים של 1200X625 או 1200X580 או 2400X1000 מ"מ.

אורך גליל – 6 – 10 מטר בהתאם לעובי. הרוחב של הגליל הוא 625 או 580 מ"מ.

מה מיוחד בחומר מעכב בעירה? |

חומר מעכב בעירה ובעירה חומר מעכב בעירה, מהווה יתרון לבידוד בקיץ בזכות יכולת אגירת חום גבוהה, בעל מנגנון ויסות לחות טבעי ועמידות בפני מכרסמים וחרקים שונים.

קראו על: גדר ניידת באתר שרפים