כמה זמן לוקח להיפטר מכינים?

כינים. כולנו מכירים אותן וכולנו מתעבים אותן. מי שבילה את זמנו בארגז החול כשהיה קטן, יודע עד כמה כינים יכולות להציק ולהעיק. כינה היא חרק קטן שנחשב טפיל. החרק נטפל ליונקים ובעיקר לראשם של ילדים שמבלים את רוב יומם במרחבים חיצוניים. כאשר מגיע אל הגן ילד שעל ראשו הטפיל, לא יעבור זמן רב עד שכול הילדים והילדות בגן יתחילו להתגרד. בכך, הגננת המזועזעת תיצור קשר עם כלל ההורים ותבקש מכולם להפטר מהטפילים כמה שיותר מהר

אז כמה זמן לוקח לחסל את הכינים?

בראשית חשוב להכיר את הכינה, ולדעת כי ישנם סוגים שונים של כינים, כאשר בארץ ניתן למצוא 3 סוגים עיקריים: ישנה הכינה "הרגילה" שמטילה ביצים ונדבקת בעיקר לשיער ולקרקפת. ישנה כינת ערווה שנוצרת בעת מגע מיני והיא מן הסתם תתגלה בקרב מבוגרים, וישנה כינת גוף אשר מטילה את ביצייה דווקא על גבי בדים. זאת שתיטפל לראש הילדים היא כמובן הכינה הקלאסית. 

כמה זמן ייקח להפטר מהכינים?

התשובה היא: ככול שתקדימו לטפל בתופעה. כאשר מתגלים הטפילים על הראש, חשוב בתחילה להשתמש בשמפו נגד כינים שיהיה טבעי ולא יכיל חומרים כימיים. שימוש בחומרים טבעיים בלבד יפחיתו את הסיכוי להרעלה, צריבה קשה בעיניים, נשימה של חומר רעיל ונזק סביבתי. 

לאחר חפיפה בשמפו טבעי, יש לסרק את השיער עם מסרק צפוף במיוחד (שהשיניים שלו צפופות) הידוע גם כמסרק כינים. בחרו מסרק איכותי והשתמשו בו בזמן שאתם טובלים את המסרק במים בכול פעם שיש עליו כינים או ביצים. חלקו את השיער למספר חלקים ועברו על כול השערות החל מהקרקפת עד הקצוות. 

המנעו מהדבקה

הזמן שבו ישהו הכינים על ראשו של הילד, תלוי כמובן גם בחשיפה של הילד או של הילדה, אל ילדים אחרים להם כינים. במידה וגן הילדים שורץ בחרקים, נסו להישאר עם הילד בבית ולא להחזיר אותו לגן עד מיגור אבסולוטי של הטפילים. אם התופעה ממשיכה להתרחש  – נהלו ישיבת הורים עם הגננות ונסו להבין איך להיפטר מכינים אחת ולתמיד. גם בבית שמרו על היגיינה, ובכך תוכלו להפטר מהטפילים כמה שיותר מוקדם.