איך משיגים רישיון לנשק?

אם תסתכלו על העובדות אתם תגלו כי מדינת ישראל היא מדינה מאוד בטוחה גם ביחס לעולם. ובכל זאת אם תשאלו את האזרח הישראלי המצוי הוא יגיד לכם כי פעמים רבות הוא לא מרגיש בטוח. מחד אפשר לראות כי יש אזורים שלמים בארץ אשר יש בהם יום יום פריצות ומנגד אפשר לראות כי כל כמה שנים חוזר הטרור ומכה על דלתותינו. על רקע זה ברור מדוע ישראלים רבים רוצים להרגיש בטוחים יותר ועל כן הם מחליטים להסתבוב עם נשק. על כן גם עולה השאלה איך משיגים רישיון לנשק. כאן המקום לומר כי כיום החוקים הוגמשו וכי הרבה יותר קל לקבל רישיון נשק מבעבר. אם אתם עומדים בקרטיריונים אשר גובשו במשרד לביטחון פנים אתם תוכלו לקבל את הרישיון ולפעול בצורה הרבה יותר טובה ממה שהכרתם בעבר ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת.

מדוע זה בעייתי שיש יותר מדי רישיונות נשק?

אך אי אפשר שלא לומר כי יותר מדי נזק ברחובות זה מתכון לא טוב וכי יש עם זה בעיה מסוימת. נשק בידיים הלא נכונות יכול להיות זרז לפשעים כמו אלימות במשפחה או רצח ועל כן יש לחשוב פעמיים לפני שאנו נותנים רישיונות נשק לכל מי שרוצה. העניין הוא שהמבחנים היום שנוקט בהם המשרד לביטחון פנים הם לא מספיק מחמירים וכך אפשר לראות כי יש הרבה מאוד אנשים אשר מחזיקים ברישיון והם מסכנים את הסביבה שלהם. יש למצוא את האיזון הנכון בין מתן רישיון ובין הגנה על הציבור וזהו משהו שיש לתת עליו את הדעת אם אנו רוצים לפעול בחכמה.

אולי יעניין אתכם לדעת מה העונש על גניבה

מדוע לא כדאי להסתובב עם אקדח אם אין לי
רישיון?

יש אנשים אשר מחליטים להסתובב עם אקדח גם אם אין להם רישיון מתאים. זוהי טעות חמורה מכיוון שזו עבירה על החוק שבגינה אתם יכולים לשבת בבית הכלא זמן רב. על כן אם אין לכם רישיון לאקדח אל תיקחו את הסיכון ואל תסתובבו עם נשק או אקדח מכיוון שאתם עלולים לשלם מחיר יקר.

קראו גם: דברים שחשוב לדעת על עבירת הפרת אמונים