איך רוכשים ספר תורה?

ספר תורה – הספר המקודש ובעל הערך הגבוה ביותר עבור כל יהודי באשר הוא משמש בבתי כנסת והוא חלק בלתי נפרד מכל תפילה. בשבתות ובחגים ובימים רבים אחרים במהלך השנה קוראים בתורה בניגון ובנעימה. אבל איך רוכשים ספר תורה? קודם כל נציין כי מדובר על פריט בעל ערך יהודי רב, אבל גם המחיר שלו יקר בהחלט. ולא בכדי, כתיבת ספר תורה דורשת משאבים רבים ובעלי ערך רב. זה הקלף המהודר, הדיו המתאים, וכמובן הזמן הרב של מלאכת היד של הסופר. הוא יושב וכותב, מילה מצטרפת למילה, פסוקים נכתבים, פרקים נשלמים ופרשיות מתמלאות. עד לרגעים המכוננים בהם ספר התורה נשלם ומוכנס אחר כבוד לבית הכנסת.

אז איך אפשר לקנות ספר תורה?

כאשר אנחנו רוצים לרכוש ספר תורה אנחנו צריכים לדעת מה איך עושים. ראשית יש לדעת כי ניתן למצוא סופרים מסוימים שמתעסקים גם עם נושא המכירה. או מדויק יותר לומר, סופר שכותב את ספר התורה לפי הזמנה. הוא יתחיל לכתוב את ספר התורה כאשר לקוח יזמין אצלו ספר כזה. אחרים כן כותבים ומתחילים להתקדם, על אף שהם טרם קבלו הזמנה. ויש אופציה אחרת – לפנות אל יהודה יודאיקה תשמישי קדושה שהינו בית עסק העוסק במכירה של תשמישי קדושה. בית עסק כזה מתנהל מול סופרי סת"ם ומול לקוחות במקביל. וכך מצליחים לקשר בין ספר התורה המוכן לבין הלקוח מעוניין לקנות אותו.

לקנות ולדאוג גם לכל מה שצריך

אז אתם יודעים איזה ספר תורה אתם צריכים? איזה כתב? מה התקציב שלכם לצורך העניין? כעת אתם בוודאי זקוקים למוצרים נוספים. תיק לספר התורה, עצי חיים ואולי גם כתר וכדומה. לכל הדברים הללו יש כתובת – חנות תשמישי קדושה שמציעה מענה מושלם.