איך הדומים מוסיפים עיצוב וצבע לחלל הבית?

כאשר אנו באים לעצב את חלל הבית או חדר כלשהו בבית אנו רוצים להתחשב בכל הפרמטרים באותו החלל ולקחת בחשבון גם את הפרטים הקטנים ביותר. כל רהיט, צבע על הקירות, סוג הריצוף או אפילו פריט נוי כזה או אחר עשויים להשרות עלינו אווירה מסוימת, לשדרג או לפגוע בעיצוב הפנימי במקום ובכלל לתת הרגשה אחרת. הדומים למשל יכולים להוסיף המון לעיצוב ולצבע של חלל הבית ועדיין מעט משפחות משתמשים בהם כמו שצריך.

הדומים מסוגים שונים ולהיכן הם עשויים להתאים?

הדום הוא למעשה מעין שרשף/כיסא ללא משענת, בדרך כלל יהיה בגודל נמוך, יכלול 4 רגלים או מסגרת תמיכה במקום רגליים. ההדום יכול להיות מעץ או לכלול גם מעטפת של כרית, ספוג ובד בראש ההדום לצרכי ישיבה או יופי. הדומים יכולים לשמש גם ליופי, גם לישיבה גם להנחת עיתונים וחפצים קלים ועוד. יש הדומים רכבים המאפשרים אפילו ישיבה מרווחת ונעימה יותר, לעתים של יותר מאדם אחד. יש המשתמשים בהדומים למשל בכניסה לבית, להתיישב עליהם כדי לנעול נעליים למשל. אלה יכולים להיות במקומות רבים ושונים בבית, החל מחדר השינה, דרך המשרד הביתי, אזור הכניסה לבית או אפילו הסלון. גם בחדר המשחקים של הילדים ניתן לכלול אדומים לצד שולחן יצירה נמוך כדי שהילדים יוכלו לשבת ולשחק להם בנחת.

איך לבחור הדום לבית?

אין ספק ששילוב של הדום אחד או יותר בבית יכול להוסיף לעיצוב ולצבע. גם הדום ללא שימוש הנמצא בכניסה לבית בסמוך לעיצוב על רקע עיצוב יפה בקיר יכול להוסיף סטייל ועניין. מה הפרמטרים שבהם נרצה להתחשב ברכישת הדום לבית?

  • גובה ורוחב ההדום ואזור הישיבה בו.
  • האם הוא מספיק יציב לישיבה או הנחת חפצים עליו או שהוא מיועד ליופי ולא לשימוש פיזי?
  • היכן אנו הולכים למקם אותו בבית והאם הוא מתאים מבחינת העיצוב?
  • צבע ההדום: הכרית העליונה, גוון העץ של רגלי ההדום ועוד.
  • מחיר כמובן.

אולי יעניין אותך גם מראות מעוצבות