איך אוניברסיטה לתינוק תורמת להתפתחות?

צעצוע התפתחותי המומלץ לתינוקות מגיל שישה שבועות ועד שלושה חודשים הוא אוניברסיטה לתינוק. במאמר זה נסביר מדוע פריט זה הפך לפריט חובה בכל בית בו יש תינוק. התחילו לקרוא

אוניברסיטה לתינוק – צעצוע התפתחות מומלץ

אוניברסיטה לתינוק היא אחד מצעצועי ההתפתחות המומלצים ביותר לתינוקות עד גיל 3 חודשים. כאן מדובר על מכשיר עליו יכולים להלביש צעצועים עליהם התינוק יכול להסתכל ובהדרגה לגעת בהם, להזיז עם הידיים והרגליים ואף למשוך חלק מהצעצועים ולהכניס לפה. בנוסף, האוניברסיטה מגיעה עם  משטח רך לשכיבה. כאן כל שנדרש מההורה לעשות הוא להניח את התינוק על המשטח, הסל קל או הטרמפולינה ולהעמיד מולו את הקשת עליה תלויים הצעצועים השונים.

אוניברסיטה לתינוק והתפתחות התינוק

אוניברסיטה לתינוק תורמת רבות להתפתחותו של התינוק. למעשה, מהרגע בו אתם משכיבים אותו על משטח הפעילות הרך התינוק מתחיל במסע למידה והתפתחות:

  • מוטוריקה – בתחילת דרכו התינוק מגיב לצבעי בסיס (שחור-לבן) ומגע. ניתן לחבר לאוניברסיטה כל מיני צעצועים וספרונים בצבעים שחור לבן ובמרקמים שונים  בהם התינוק יוכל לגעת ולהכניס לפה על מנת לחוש אותם. כאן התינוק גם יתרגל קשר עין, חוש הראייה שלו יתפתח, התפיסה החזותית שלו והוא יפתח את המיומנויות המוטוריות שלו.
  • קוגניציה – כאן התינוק יזיז את הידיים בכדי לגעת בצעצועים השונים וזאת מתוך רצון לעשות זאת. הילד ילמד לקשר בין המגע של היד בצעצוע לבין הצליל המופק מהצעצוע בעת מגע. אוניברסיטה לתינוק תורמת רבות בכל הקשור אל פיתוח הקורדינציה של התינוק והיכולות הקוגניטיביות שלו.
  • עידוד תהליכים טבעיים – כמו למשל לשלוח יד אל הצעצוע אשר תלוי על האוניברסיטה, לדחוף את הגוף כדי להגיע אל אותו צעצוע, להתהפך ועם הזמן גם לזחול.

נכון להיום יש 3 סוגי אוניברסיטה לתינוקות. אוניברסיטה עם משטח פעילות ואוניברסיטה עם כרית התפתחות המתאימות מגיל לידה ואוניברסיטה אינטראקטיבית המתאימה החל מגיל שלושה חודשים. מידע נוסף באתר https://www.iamtoys.co.il/