תאורה חמה או קרה? כל המידע על שילוב מנורות קיר באופן חכם

בלי אור אין עיצוב פנים אחד שיוכל להיראות במיטבו. בחירת התאורה הנכונה לכם צריכה להתחשב גם בסגנון העיצוב שלכם ולהדגיש אותו, ולכן יש לשים לב לשיקולי הבחירה של מנורות קיר. חשוב לדעת שהן הפכו לפופולריות לאחר ששנים רבות התרגלנו בבתים הישראליים למנורה מרכזית אחת שלא סיפקה תאורה ראויה לכל פינה. לכן, זהו יתרון עצום להתקין מנורות כאלה בכל פינה ובכל מקום שצריך וכל מה שנותר הוא רק לבחור נכון לפי שיקול עיצובי חשוב, כמו בחירת דגם וגודל. 

כיצד לבחור מנורות קיר?

יש כמה וכמה שיקולים כיצד לבחור מנורות קיר באופן חכם ויעיל.

  • הנוחות שלכם היא חיונית ולכן מומלץ לבחור את הגודל של מנורת הקיר לפי הצרכים שלכם. למקומות שדורשים תאורה מועטה ואינכם משתמשים בה הרבה מתאים לבחור מנורות שאינן דורשות הרבה מקום, והן אולי אפילו קבועות בקיר עצמו לשם הנוחות.
  • במטבח או בחדר העבודה ואפילו בחדר הרחצה חשוב להתקין מנורות קיר בנקודות אסטרטגיות כדי שיאירו בדיוק את המקום שדרוש לכם. זאת המהפכה הכי גדולה בבחירת תאורה, למעשה. כבר לא מסתפקים במנורה גדולה ומרכזית אלא מחלקים אותה לכמה מנורות קיר שמותקנות בדיוק מעל משטחי העבודה או ליד המקרר או בתוך המזווה בדיוק בגלל זה – נוחות מרבית. 
  • יש הבדל בין מנורות קיר בעלות תאורה חמה וצהבהבה לבין אלה שמספקות תאורה בהירה וקרה יותר. תאורה חמה מתאימה יותר למקומות שבהם לא נחוץ אור בהיר משום שהוא מציק בעין וחזק מדי. התאימו את צבע התאורה לבין מי שצריך אותה, כמו ילדים, קשישים או בין חדרים כמו חדר שינה או סלון שבו נחוצה תאורה בהירה.
  • חשוב לבחור תאורה חסכונית גם מבחינת קיימות וגם בגלל עלויות, כמו מנורות לד.