דורבן בעקב – ממה זה נגרם?

דורבן בכף רגל מביא לכאבים כרוניים ובלתי פוסקים. דורבן הוא השם המוכר יותר שניתן לדלקת בחלק התחתון בעקב הרגל שלנו. דורבן הוא טורדן נפוץ המעיק על כף הרגל והוא זה הגורם לרוב הכאבים המוכרים בעיקר לאנשים בוגרים בכף רגליהם.

דורבן בעקב – ממה זה נגרם? |

דורבן בכף הרגל וכן הדלקת הבאה אתו בחלק מהמקרים, מתבטאת בבלט מחודד באזור התחתון של עקב הרגל, ומכאן שמה "בלטת העקב".

הבליטה בעקב נגרמת מדלקת המתפתחת באזור החיתולית הכפית שזו הרצועה הארוכה בכף הרגל, המחברת בין עקב הרגל לכל אחת אצבעות הרגליים ותומכת בקשת הרגל. הדורבן לעומת זאת, הוא הדלקת בחיבור של הרצועה לחלק הקדמי והתחתון של עצם העקב בכף הרגל

מהם כפות רגליים בריאות? |

כפות רגליים בריאות הן חיוניות לניידות שלנו. במהלך חייו, האדם הממוצע צועד כ 100,000 ק"מ בממוצע, אך לעתים קרובות מדי, אנו לא שמים דגש זהה על אופן הטיפול בכפות הרגליים שלנו כמו על חלקים אחרים בגופנו.

שמירה על בריאות כפות הרגליים צריכה להיות חלק מהשגרה היומיומית שלכם. רק בגלל שהרגליים שלנו, שהם הכי רחוקים מהעיניים שלנו לא אומר שאנו צריכים להזניח אותם, דבר שמתברר ככזה שאנשים לא לוקחים ברצינות מלאה. מומלץ להקפיד על נעילת נעליים אורטופדיות, להתאים מדרסים איכותיים לנעליים ולהימנע מעקבים גבוהים.

מהי דלקת פרקים ברגל? |

דלקת פרקים, במונחים כלליים, היא דלקת ונפיחות של הסחוס ורירית המפרקים, בדרך כלל מלווה בעליה בנוזל במפרקים. לדלקת פרקים גורמים רבים; כשם שכאב גרון עשוי להיות מקורו במגוון מחלות, כך דלקת מפרקים ודלקת פרקים קשורות למחלות רבות ושונות.

דלקת פרקים היא מרכיב הכרחי במחלות מורכבות שעלולות להיות כרוכות ביותר ממאה הפרעות שניתן לזהות.

אם הרגליים נראות רגישות יותר לדלקת מפרקים מאשר בחלקים אחרים בגוף, הסיבה לכך היא שלכל רגל יש 33 מפרקים שיכולים להיפגע ואין דרך להימנע מכאב העומס העצום הנושא במשקל כפות הרגליים.

כפות רגליים שטוחות |

אין באמת סיבה ברורה שבגללה נולדים עם כפות רגליים שטוחות. יכול להיות שזה פשוט הבניה של כפות הרגליים שלכם. במקרים מסוימים, רגליים שטוחות מועברות באופן תורשתי.