מה לעשות אם אני הואשמתי בעבירות מין שלא כצדק?

לא יכול להיות מובן להאשים אדם בפשע בעבירות מין שלא ביצע וייתכן שלא היה לו קשר אליו. חמור מכך, אין שום ערובה לכך שהאישומים יבוטלו או שלא תמצאו אשמים בהמשך הדרך. לרוע המזל, האשמת שווא אכן מתרחשות – איך מתמודדים עם זה?

מה לעשות אם אני הואשמתי בעבירות מין שלא כצדק?

אם אדם יודע שהוא חף מפשע, אך אינו יודע כיצד להמשיך או מהן זכויותיך החוקיות. הצעד הראשון הוא, להחזיק סנגור מנוסה בטיפול פלילי שטיפל בתיקים שבהם הנאשם התמודד עם אישומים פליליים דומים לזה. 

אי אפשר להדגיש מספיק את החשיבות של שכירת עורך דין באופן מיידי – גם אם אדם רק חשוד. עורך דין יכול לעזור לפתח אסטרטגיה ולהילחם בהאשמות שעומדות בפני אדם. הנה כמה דרכים בהן תוכלו להגן על עצמכם במצב זה:

דרכים להתמודדות עם האשמות כזב

הבינו את רצינות ההאשמות; עליכם להבין את חומרת העבירות ואת העונשים האפשריים העומדים בפניכם. אף על פי שאדם חף מפשע, הוא אינו יכול להניח שהמשטרה, התובע, השופט או חבר המושבעים יראו את המקרה בדרך שלו. 

על ידי התייחסות ברצינות להאשמות מההתחלה, יכול אדם לקבל החלטות ולנקוט בפעולות שיגדילו את הסבירות לתוצאה חיובית.

להבין את עלות ההגנה 

בניית הגנה חזקה על ההאשמות יכולה להיות יקרה מבחינת שכר טרחת עורך הדין, עלויות החקירה ושכר טרחת עדים מומחה שייתכן שיצטרך אדם לשלם. 

למרות שזה יכול להיראות לא הוגן לבזבז כסף כדי להתגונן מפני אישומים כוזבים, אדם צריך לעשות הכול, כדי לבנות תיק חזק – חייו מונחים על כף המאזניים. עשו כל פעולה בשכל ישר.
קיים גם תהליך התיישנות על עבירות מין, מוזמנים להעמיק ולקרוא בהרחבה על הנושא:
https://www.criminal-attorney.co.il/statutes-of-limitations-for-sex-crimes/