קורקבן

העוף מורכב מחלקים רבים, יש כאלו יותר מוכרים כמו חזה עוף כולל שניצל, עוף טחון, כרעיים, כנפיים כאשר קורקבן זהו אחר מחלקי העוף הפחות מוכרים והנפוצים בעיקר בשל השם הלא מוצלח שיצא לו, ולא בגלל שיש סיבה אמיתית לכך. זהו חלק בעוף אשר ניתן לעשות איתו מגוון נרחב של תבשילים ומאכלים, הוא טעים בפני עצמו וגם מעשיר כל תבשיל אשר מוסיפים אותו אליו.

מה זה למעשה קורקבן

קורקבן זהו חלק מהקיבה של העוף ולא דווקא הטבור כפי שרבים משערים. מדובר על חלק של שריר מקיבתו של העוף ואחד מהדברים שחשוב לדעת לגביו זה שמדובר על חלק אשר דורש טיפול ארוך, זאת אומרת שהוא צריך בישול ארוך ואיטי עד שהוא מגיע למרקם רך, טעים ומוצלח לאכילה.

אילו תבשילים ניתן לבשל עם קורקבנים

קורקבן מעצם היותו חלק שרירי הוא חלק שדורש בישול יחסית ארוך. אפשר להשתמש בו לתבשילי קדירה שונים, תבשילים אשר שמים בתוך סיר אחד שלל מרכיבים ויוצרים תבשיל מיוחד בטעמו, אפשר להוסיף אותו לחמין כאשר לעיתים אפשר לבשל אותם טרם השימוש במתכון כזה או אחר מה שעוזר לרכך אותם ולקצר את משך ההכנה של המנה. משום שהוא חלק בעל הרבה חלבונים הוא מעולה כדי לעשות קונפי או סוג של רגל קרושה ועוד.

טריות וכשרות של קורקבן, לא צריך להתפשר

כאשר לאדם חשובה טריות העוף בו הוא משתמש וגם הכשרות יש פעמים שהוא עלול להתפשר וגורם אחד בא על חשבון הגורם השני. יחד עם זאת, יש מקומות (כמו באתר https://halak.co.il) המציעים טריות של מוצרים לצד כשרות מהדרין, מה שמאפשר ליהנות מקורקבן וחלקי בעוף בכלל שהם גם טריים וגם כשרים מבלי שצריך להתפשר על אחד מהם.