מה צריך לדעת לפני שבוחרים חרמשים?

חרמש מיועד לטיפול בגינה ופעולתו העיקרית היא קיצוץ, גיזום ואף עיצוב של שיחים. חרמש חייב להיות יעיל כדי שהתוצאות יהיו כפו שציפיתם ובגינה לא יישאר עשב מיותר או שאריות גזם. לכן מומלץ לבחור אותו לאחר בדיקת כמה מוצרים ולהתאים אותו לצרכים שלכם, לפי גודל השטח וכמות הקיצוץ והגיזום הנדרשים. בחירה שגויה עלולה לעלות ביוקר ויש לקחת זאת בחשבון. חרמשים דורשים כוח פיזי, ועדיף להעסיק גנן אם אין בבית מישהו שיכול לעמוד באתגר.  החרמש יכול לשמש גם בבתים משותפים לצורך כריתת ענפי עץ וגזם, בהסכמת הדיירים כמובן. חרמשים ושאר כלי עבודה לגינה ניתנים לרכישה באתר טולמן ציוד פנאי במגוון עיצובים ויש לתת משקל גם לשיקולים אסתטיים.

איך לבחור חרמש

החרמש צריך למלא פוקציות ספציפיות לכל גינה. לכן לפני הרכישה תצטרכו למדוד את הגינה כדי להעריך מהי העוצמה הנדרשת לטיפול בה. ניתן לרכוש מגוון רחב של חרמשים באתר טולמן חרמשים חשמליים, חרמשים נטענים וחרמשים על בסיס בנזין, אשר נחשבים לחזקים ביותר וגם דורשים תחזוקה שוטפת. פרמטר חשוב בבחירת חרמש הוא הקושי בטיפול בעשבייה, שעשויה לדרוש חרמש בנזין ועוצמה גבוהה, בניגוד לעשבייה נמוכה שאפשר לקצץ בקלות בעזרת חרמש חשמלי. אין טעם לרכוש חרמש מבלי שתכירו היטב את תכונות הגינה שאתם מטפלים בה ואת אופי העשבייה והשבילים שתרצו לנקות היטב. אם חסרים לכם נתונים, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע.

עלויות והעדפות אסתטיות

בשוק יש מגוון רחב של חרמשים ומלבד התאמה מקצועית יש לתת משקל גם לשיקולי תקציב ולצורך בתחזוקה שוטפת, אשר בולט בעיקר עבור חרמש בנזין. כמו כן חשוב לבחור חרמש לפי הטעם האישי שלכם, בצבעים ובעיצוב, וכך תוכלו להשתמש בו היטב וגם לנקות ולטפל בו כדי להאריך את חייו.