מתקן לנייר טואלט – לא עוד מתקן רגיל

היעוד של מתקן לנייר טואלט הוא למעשה להעמיד גליל של נייר טואלט אחד או יותר למספר שימושים. במרכזו של נייר הטואלט קיים גליל קרטון אשר מקל המתכת של מתקן הנייר עובר דרכו ובכך למעשה מחזיק לנו אותו בנוחיות. ישנם מספר סוגים של מתקנים בצורות ודרכים שונות  להחזקת נייר הטואלט.

מתקן לנייר עם מוט אנכי.

מגיע בתוך חור קטן בקיר (גומחה) נמצא בעיקר בחדר השירותים פחות שכיח היום.

קיים גם מתקן לנייר טואלט עם מוט אנכי (ביחס לרצפה) שעליו ניתן להניח מספר גלילי נייר בשונה מהמתקן הראשון שהצגנו. המוט מורכב בצורה המקבילה לקיר. מתקן זה יכול להגיע בצבעים וצורות שונות בכדי שנוכל לבחור את האידיאלי עבורינו

מתקן לנייר טואלט בצורת מתלה

מתקן טיובלס בצורת מטלה מאופיין במוט פלסטיק המחובר לקיר בצורה אופקית (ביחס לרצפה) ובמקביל לרצפה. גם מתקן זה יכול להגיע בצבעים וצורות שונות ודורש הרכבה והברגה חזקה לקיר.

מתקן לנייר טואלט העשוי מתיל מתכת דקה במיוחד שניתן לתלות על דלת או על כל וו ולתלוש כמות מספקת עבורינו. מתקן זה אומנם לא יכול לשאת עליו גלילי נייר רבים ולמעשה רק אחד בכל פעם אך מבין כל מתקני לגלילי נייר טואלט הוא אכן הזול מבין כולם ואף ניתן להכין מתקן כזה ביית באעזרת קולב או קניית תיל מתכת מחנויות כולבו במחיר זול.

קיימים מתקנים חדשניים יותר בעלי פטנט יחודיי המאפשרים להכיל בתוכם מספר של גלילי נייר טואלט בו זמנית וכאשר גליל אחד מסתיים האחד שבה אחריו יוצא באלגנטיות החוצה ונותן לנו מענה. מתקן זה נוח במיוחד מהסיבה הפשוטה שאנו יכולים למלאות את התכולה שלו אחת לכמה זמן ולא על בסיס יום יומי כפי שנצטרך לפעול עם מתקן לנייר טואלט פשוט האוחז בגליל אחד בכל פעם.