ניתוח עפעפיים – מה משך ההחלמה?

אחד מהניתוחים הפופולאריים ביותר בגילאים שבהם מתבגרים ועור הפנים הופך להיות נפול יותר וכן, מפתח בו קמטים שונים הוא: ניתוח עפעפיים. מדובר על ניתוח שמטרתו היא להרים את העפעפיים הנפולות ולהעניק לאדם מראה צעיר יותר. חשוב מאוד לדעת שניתוח פלסטי קוסמטי הוא ניתוח לכל דבר. על כן, חשוב מאוד להתכונן לקראת הניתוח המדובר בצורה הטובה ביותר ולהיערך לקראת זמן ההחלמה.

זמן ההחלמה לאחר ניתוח הרמת עפעפיים

ב12 השעות הראשונות שלאחר ניתוח הרמת עפעפיים, רצוי מאוד להחליף את החבישות הקרות על העיניים, באותן 12 שעות ראשונות רצוי לשכב, כאשר הראש מורם וכן, מדי פעם למרוח שכבה אנטיביוטית על המקום. אם אינכם מעוניינים להשתמש בגאזות, ניתן כיום לרכוש מסכת עיניים מיוחדת אשר עשויה מג'ל אשר קופא. המסכות מסייעות לכאבים השונים לאחר הניתוח. מדי פעם יצטברו הפרשות על העפעפיים וחשוב מאוד לנקות את העפעפיים בצורה הטובה ביותר. חשוב להיערך למראה שלאחר ניתוח עפעפיים: העיניים יהיו נפוחות ויהיו בהן שטפי דם תת עוריים ופנסים. מעבר לכך תהיה נפיחות בלחיים אשר תרד בהדרגה עד שלושה חודשים לאחר הניתוח. לאחר הניתוח ישנן צלקות אשר כמעט ולא יראו לעין כחצי שנה לאחר הניתוח.

 ניתוח הרמת עיניים ואשפוז

לא מעט אנשים העתידים לעבור ניתוח הרמת עפעפיים תוהים האם יהיה להם צורך באשפוז לאחר הניתוח ובכן,  לרוב לא יהיה צורך באשפוז והאדם יידרש להשאר בבית החולים עד שחומרי ההרדמה יפוגו. מדובר על פרק זמן שבין שעתיים לשש שעות. את התפרים של הניתוח מוציאים בין היום השלישי ליום החמישי לאחר הניתוח. חשוב לדעת שלאחר הניתוח אמנם תהיה אפשרות לפתוח את העיניים ולא תהיה מגבלה רפואית לפתיחת העיניים, אך לא מעט אנשים יתקשו לעשות זאת ולכן, חשוב לפתוח את העיניים בהדרגה ובהתאם ליכולת של האדם. זמן ההחלמה לאחר ניתוח עפעפיים יהיה לפחות כמה חודשים טובים, כאשר האדם יוכל לשוב בהדרגה לעיסוקיו השונים, בהתאם להנחיות הרופא המטפל ובהתאם לקצב ההחלמה האישי שלו. לאחר חצי שנה האדם תוצאות הניתוח יבואו לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר והאדם יוכל לחיות חיי שגרה מלאים.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר של ד"ר אופיר שיין