כל מה שצריך לדעת על תהליך בדיקת זרע

אם אתם מתקשים להיכנס להריון, יתכן מאוד שאתם סובלים מבעיות פוריות ועליכם להיבדק. בכדי לאבחן בעיות פוריות אצל גברים, יש לבצע בדיקת זרע. מדובר על בדיקה ראשונית שמטרתה היא לבדוק את הפוריות של הגבר בכדי לדעת האם קיימת בעיה כלשהי ובמידה וכן, איזו בעיה קיימת וכיצד ניתן לטפל בה.

מתי יש צורך לבצע בדיקת זרע?

כאשר זוג איננו מצליח להרות במשך 12 חודשים ללא אמצעי מניעה, מומלץ שיעבור בירור פוריות. במסגרת בירור זה הבדיקה הראשונה שרופא הפוריות ימליץ לגבר לעבור היא בדיקת זרע. בדיקת זרע היא בדיקה בסיסית לצורך בירור בעיות פוריות אצל הגבר.

בבדיקה זו הגבר שופך זרע תוך כלי קטן שישלח לבדיקת מעבדה. יש להימנע משפיכה 2-5 ימים לפני הבדיקה ולהעביר את הזרע לבדיקה תוך שעה מהשפיכה. הבדיקה בודקת מדדים של איכות וכמות בזרע אשר יכולים להעיד על הפרעה כלשהי.

בהתאם לנתונים השונים מומחה פוריות ידע האם קיימת בעיה כלשהי אצל הגבר שבגינה בני הזוג אינם מצליחים להיכנס להריון.

טיפול בבעיות פוריות אצל גברים

לרוב בדיקת זרע לא תקינה תוביל לבדיקה נוספת. במידה וגם הבדיקה השנייה נמצאה לא תקינה, חשוב מאוד להבין מהו הגורם לבעיה בייצור לא תקין של הזרע על מנת לטפל בבעיה בהקדם ובצורה הטובה ביותר. חשוב לציין שישנן כיום לא מעט שיטות שבאמצעותן ניתן לסייע לזוגות אשר אינם מצליחים להיכנס להריון בשל בעיית זרע אצל הגבר ולכן, חשוב מאוד לפנות למומחה בתחום הפריון אשר יודע כיצד לבחון את הבדיקה בצורה הטובה ביותר ובהתאם לכך, להתאים את שיטת הטיפול. כמו כן, חשוב לבצע את בדיקת הזרע באמצעות מעבדות גבריאל, אשר בודקת ומאבחנת בצורה המדויקת ביותר, לשם השגת תוצאות אותנטיות.