טופס ETIAS

טופס ETIAS הוא טופס בקשה מקוון (אינטרנטי) לקבלת ויזה לאירופה. הטופס מספק אישור מעבר בין מדינות שונות באירופה והוא נחוץ עבור תושבי מדינות שאינן חברות באיחוד האירופי, לצורך מעבר חופשי בין המדינות השונות ביבשת.

למה צריך טופס ETIAS

טופס ETIAS נועד לסייע לאירופאים לשפר את הפיקוח אחר זרים שנכנסים ליבשת, כדי למגר תופעות כמו טרור, הגירה בלתי חוקית ופשע. אך המטרה העיקרית היא לאפשר מעבר חופשי ובטוח בין המדינות השונות.

מתי צריך למלא טופס ETIAS

ישראלים, כמו תושבים של 60 מדינות אחרות בעולם, יצטרכו לקבל ויזת ETIAS לצורך ביקור באירופה החל משנת 2023, אז תיכנס לתוקף ההחלטה הנ"ל.

ברגע קבלת האישור, הוא יהיה תקף לאורך 3 שנים, שהן זמן ארוך לכל הדעות ולכן, לא יהיה צורך למלא את הבקשה לעיתים תכופות, אלא רק לקראת נסיעה לאירופה.

איך ממלאים טופס ETIAS

מאחר שמדובר על טופס בקשה, יש להמתין לקבלת האישור, עד 72 שעות מרגע שסיימתם למלא את הטופס.

כדי להבטיח הליך תקין ומהיר, יש להקפיד למלא את כל הפרטים באופן מדויק, שקוף וברור, לצרף את המסמכים המבוקשים ולשלם אגרה.

הפרטים אותם תתבקשו למלא בטופס ETIAS כוללים שם פרטי ושם משפחה, כתובת מגורים, כתובת אימייל, מסר טלפון, תאריך לידה, מספר ת"ז, עבר פלילי (אם יש), מקום לידה, תעסוקה ועוד.

במקרים מסוימים, מלא הטופס יתבקש לענות גם על שאלות נוספות, הנוגעות לשימוש בסמים, השתתפות בפשיעה או טרור, נסיעות בעבר לאזורי מלחמה, רישום פלילי, נסיעות עבר לאירופה ועוד.

לסיכום, בעתיד הקרוב, טופס ETIAS יהיה חלק בלתי נפרד מהדרישות עבור מי שרוצה לנסוע לאירופה. לכן, רצוי להכיר ולהבין את השינוי בהקדם ולהיערך אליו בהתאם.