זונות באילת

זנות היא אחד המקצועות הוותיקים בהיסטוריה. כתוצאה מכך, הוא היה נושא לוויכוחים ודיונים רבים. יש הטוענים שזנות היא מעשה אלימות נגד נשים, בעוד שאחרים מאמינים שזהו שירות הכרחי לאלו הזקוקים לשירותים כאלו כמו עיסוי אירוטי באילת. לפי הספר "זנות ולגליזציה", זנות אינה מעשה אלימות כלפי נשים. בספר זה טוענים המחברים שמכיוון לזונות משלמים על הזמן שהן עם לקוחות, זה הופך אותן לא עוד לקורבנות או עבדים אלא לבעלי עסקים המשקיעים בשירות שמספק את הלקוחות שלהם. המחברים אפילו אומרים בעמוד 213 כי "הזונה הוא היזם האולטימטיבי".

בישראל זנות לא חוקית אבל היא עדיין קיימת באילת. העיר הפכה ליעד פופולרי עבור תיירי מין מאירופה וצפון אמריקה. העיר משכה אליה זונות מכל העולם, שמגיעות לשם כדי לעבוד. חלק מבתי המלון הוותיקים בעיר הופכים לבתי בושת המציעים שירותי זנות לתיירים בתעריפים גבוהים.

זונות אילת היא תופעה ייחודית. הן תמיוד היו חלק מהתרבות של העיר הזו במשך עשרות שנים, אבל היום הן גלויות יותר מאי פעם. על פי ההערכות יש בעיר בין 4,000-6,000 זונות. בשל מיקומה בגבולה הדרומי של ישראל עם מצרים וירדן, זנות באילת הייתה מאז ומתמיד פעילות חוקית. הנוכחות של כל כך הרבה עובדים זרים ממדינות אפריקה ומהמזרח התיכון גרמה לזנות להיות גלויה מאוד מחוץ לבתי המלון והברים של העיר.

אילת ידועה כעיר שהכל הולך בה, מה שעלול להקשות על רשויות החוק להתמקד בטבעות זנות וסרסורים מכיוון שרובם אינם ארגון פשע מאורגן אלא אנשים רגילים שפועלים בתנאים שלהם.

הפמיניזציה של זנות היא התהליך שבו זנות או תעשיית המין הפכו להיות נשלטים על ידי נשים, ולא גברים. זה נובע משינויים בחברה שהשפיעו על תפקידיהן החברתיים והכלכליים של נשים, כמו גם על עמדותיהן כלפי מין ויחסים מיניים.