קלנועית חשמלית

כמו בשנים הצעירות והנמרצות, גם אצל אנשים שהגיעו לגיל הזהב קיים הצורך האנושי להתנייד במרחב.

לצד הצורך הטכני – הפיזי לנוע, לקנות, לגשת לקופת החולים ולבנק, לבקר את הנכדים, החברים ובני המשפחה, קיים גם הצורך הרגשי: להמשיך להרגיש מסוגלות, יכולת. לא לחוש חסר אונים ונזקק שאינו מסתדר בכוחות עצמו ותלוי באחרים שיסיעו לו בכל פעולה יומיומית פשוטה.

אך בשונה מצעירים שכוחם במותניהם, והם יכולים לתת לרגליים ללכת במקומם, מתבגרים עשויים להתקשות בהתניידות שלהם.

גם הנהיגה ברכב הופכת לפעמים לפעולה לא רלוונטית.

קיים פתרון מעטפת מושלם, שפותר את הקושי מכל הזוויות, באופן מודרני, נוח וגמיש בהתאם למצב, לצרכים וליכולות הכלכליות.

נעים עם חשמל

הקלנועית מונעת באמצעות כח החשמל. הקלנועית מצוידת בסוללה שמיועדת לשימוש בנסיעה לטווח מסויים של קילומטרים.

ובין נסיעה לנסיעה – פשוט ביותר – מטעינים את הסוללה כהכנה לנסיעה הבאה. כדאי לדעת כי מחיר קלנועית משתנה בהתאם לגודל וסוג הדגם הנבחר.

על פי החוק, המיני- רכב החביב הזה מתאים לנסיעה על המדרכה בסביבה עירונית, לעומת זאת, בקיבוצים ובמשבים פתוחים,  בהם לא קיימת מדרכה, או במקום בו המדרכה צרה מידי או עמוסה אדם וצפופה – ניתן לנסוע עם הקלנועית על הכביש.

נעים בזוג

במגוון הקלנועיות החשמליות שקיים כיום בשוק ניתן למצוא קלנועיות שמתאימות לנוסע בודד, לצד קלנועיות גדולות יותר ומאסיביות יותר שמתאימות לנסיעה בזוג.

מי יהנה משימוש בקלנועית?

הקלנועית החשמלית, ככלי רכב המונע בחשמל – מתאימה לשימוש של כל מי שחפץ בה. אין צורך בלימודים, או ברישיון נהיגה או רישיון רכב.

למעשה, המשתמשים בקלנועיות נמנים בדרך כלל על אוכלוסיית גיל הזהב, לצד צעירים שחלו, נפצעו או נפגעו בתאונה, וההליכה קשה עליהם. הקלנועית הינה פתרון זהב גם לצעירים בעלי מוגבלות זמנית בהליכה ובהתניידות עד להחלמה המלאה.

הקלנועית תורמת רבות לאוכלוסיית גיל הזהב,  היא מאפשרת לקשישים לנהל אורח חיים עצמאי, ומסייעת להם להתנהל ולהתנייד בכוחות עצמם, ללא צורך בסיוע חיצוני על כל צעד ושעל.

הם יכולים לקחת את הנכדים לטיול חביב באוויר הצח, לערוך קניות בכוחות עצמם, לערוך סידורים ולהגיע לכל מקום ברדיוס הקרוב בקלות, בנוחות ובכיף.