דיאטה לנשים – כיצד בוחרים את הדיאטה הנכונה

נשים רבות, כמעט בכל גיל, בוחרות לעשות דיאטה בשלב מסוים בחייהן. לעיתים הן עושות זאת מתוך תחושה שהן מתמודדות עם עודף משקל וקילוגרמים מיותרים, לעיתים הן עושות זאת על מנת להיראות מושכות יותר, ישנן נשים שעושות דיאטה אחרי לידה, וישנן נשים שעושות דיאטה מטעמי ספורט.

דיאטה לנשים יכולה להתבסס על מספר רעיונות. כך למשל אפשר למצוא דיאטה נטולת פחמימות, דיאטה שמבוססת אך ורק על ירקות, דיאטות שמבוסס על תפריטים מאוזנים קבועים, דיאטה של נקודות ועוד. כל אחת בוחרת את הדיאטה הרלוונטית עבורה, בין אם זה על פי הצרכים ובין אם זה על פי סגנון חייה.

צריך לומר, הרעיון של דיאטה לנשים אינו שונה מדיאטה לגברים, ויחד עם זאת כן מתייחסים אליה בצורה שונה, במובן הזה שיש לבצע בדיקות דם ובדיקות אחרות, על מנת לוודא שאין פגיעה במדדים שונים ואין פגיעה באיברים פנימיים. צריך לציין גם, ישנם מצבים בהם אישה לא תוכל לעשות דיאטה, כמו למשל בתקופת הריון, שכן אז העובר עלול להיפגע מכך.

כיצד בוחרים את הדיאטה הנכונה

מאחר ויש הרבה מאוד דיאטות בשוק, צריך לדעת כיצד לבחור דיאטה מתאימה. היא צריכה להכיל שלושה מוטיבים עיקריים: הפחתה במשקל, מרכיבים תזונתיים בריאים ואיכותיים, מניעת תחושת רעב.

הרבה פעמים נהוג לחשוב, שרעב זה דבר טוב לדיאטה, אך זה לא נכון. גם כשעושים דיאטה, צריכים להרגיש שובע, מה שכן, הוא אמור להגיע מכמויות מזון הרבה יותר נמוכות, ממזון בריא יותר וכן צריך לייצר הרגלי תזונה שונים מבעבר, אשר יישארו זמן רב.

אלו המטרות שהדיאטה אמורה לעמוד בהן. ביחד עם ירידה במשקל, כך אפשר למדוד את ההצלחה שלה.

קראו גם על: שיטת מרזי מורית