רישום פלילי לחיילים – האם יש דבר כזה?

עריקות, עבירות סמים, עבירות מין, גנבה וכולי, כל אלה נחשבות עבירות שעלולות לגרור פתיחת תיק פלילי לחיילים ורישום פלילי לחיילים. אבל מה תיק כזה אומר וכיצד הוא ישפיע על העתיד? כל התשובות בהמשך…

מה זה רישום פלילי בצבא?

רישום פלילי בצבא הוא בעל השפעה גדולה על העתיד של החייל או החיילת שנקלעו לתסבוכת עם החוק הצבאי. רישום כזה נוצר לאחר שהעניין שבו מואשם החייל נידון בחקירה צבאית ובבית הדין הצבאי ואם הוא לא מטופל כראוי על ידי סנגור צבאי הוא יכלול גם עונשים כמו מאסר בפועל, עבודות צבאיות, קנס וכו'. מדובר ברישום שכולל בתוכו תיקי חקירה, עדויות, הרשעות ופסקי דין שנפסקו בתיק האמור.

מה ההשלכות של רישום פלילי לחיילים?

השלכות של רישום כזה הן ממש כמו ברישום פלילי במשטרת ישראל והן יהוו כתם על קריירה צבאית. לעיתים ההרשעות ימנעו מהתקדמות בחיים לאחר השחרור כמו למשל השפעה שלילית על קבלה לתפקידים באבטחה או תפקידים בשירות המדינה וכדומה.

כדי שכול זה לא יקרה מומלץ עוד לפני השלבים הראשוניים של חקירה צבאית, לחפש עורך דין צבאי שמכיר את מערכת המשפט הצבאית על מנת שזה יכול לסייע לכם למנוע פתיחת תיק פלילי צבאי. עורך דין מנוסה שמגיע מתוך המערכת הצבאית (לשעבר) – יכול לסייע לכם למנוע פתיחת תיק צבאי, למזער נזקים ולהגיע להסדר מותנה במקרה הצורך.

עו"ד צבאי לימור ברמלי יעזור לכם גם למחוק רישום פלילי במידה ואפשר לעשות זאת על ידי פניה מסודרת ונכונה אל ערכאות בית הדין הצבאי. כך תוכלו לצאת מהתסבוכת שנקלעתם אליה על הצד הטוב ביותר.