האם שעון שבת יכול להרוס את תפקוד הדוד?

דוד השמש נותן לנו מענה איכותי ויעיל כאשר בתקופת הקיץ אין לנו בכלל צורך להדליק אותו או לעשות פעולה כלשהי לצורך חימום המים. אך כאשר מגיע החורף והשמש לא עושה דבר כדי לחמם עבורנו את המים, או אז יהיה עלינו להפעיל את הדוד החשמלי. ראו כאן לדוגמה מתג חכם לדוד!

כאשר אנחנו מדברים על ההפעלה של הדוד החשמלי בימי החורף, אנחנו למעשה מדברים על שעות ארוכות אשר בהם יהיה עלינו להיעזר בחימום החשמלי של המים וזאת כדי שבעת הצורך יהיו לנו מי ברז חמים. אם זה לצורך שטיפת כלים וכמובן אם זה לצרכי רחצה.

הבעיה הכי גדולה בדבר הזה היא שאנחנו עשויים לשכוח לכבות את הדוד ולהשאיר אותו דולק משך ימים ארוכים. אז אולי זה עצמו לא ממש יפריע לנו כי כך אנחנו נהנה כל הזמן ממי ברז חמים גם כאשר בחוץ יהיה שלג וכפור. אך מה שכן, הדבר יבוא לידי ביטוי בסופו של דבר בחשבון החשמל ויותר גרוע, הדוד עשוי להיהרס לאחר שימוש כל כך ארוך בלי הפסקה.

האבנית שהורסת

למעשה מה שהורס לנו את דוד זו האבנית שמצטברת על גוף החימום וזה בעצם מעכב את החימום של המים וכך גם דוד השמש נהרס עם הזמן.

אז על פניו נראה כי יש פתרון בדמות שימוש בשעון שבת. אם נחבר שעון שבת לדוד המים תהיה לנו שליטה על שעות הפעילות של הדוד וכך הוא לא יפעל לחינם. אז יש כאלה התוהים אולי זה לא דבר נכון ואולי תפקוד הדוד ייפגע בעקבות כך?

אז בדקנו עבורכם את העניין ומתברר שאין בכך כל בעיה ואפילו להיפך. שעון השבת לא יפריע לפעילות של התרמוסטט.