ניהול תקציב משפחה- איך עושים את זה

חלק חשוב מאוד בניהול כלכלת המשפחה הוא ניהול התקציב המשפחתי. חשוב מאוד שתדעו כי ניהול תקציב משפחתי יסייע לכם להתנהל בצורה נכונה מבחינה כלכלית ולתכנן נכון את כל ההוצאות שיש לכם על משק הבית, על הילדים ועוד. אם אתם תוהים האם יש לכם כסף מיותר לחוגים של הילדים, כמה כסף אתם יכולים להשקיע בחיסכון עבור הילדים ועוד, חשוב מאוד שתדעו כיצד לנהל תקציב משפחתי בצורה הטובה ביותר. 

כיצד מנהלים תקציב משפחתי בצורה נכונה?

ראשית כל, חשוב שתדעו כי תהליך ניהול תקציב משפחתה חייב להתחיל בהחלטה שלכם. לאחר שהחלטתם שאתם מעוניינים להתנהל נכון מבחינה כלכלית, חשוב שתתחילו בתהליך הניהול עצמו בעזרת יועץ כלכלי מקצועי. ניהול התקציב צריך להתבצע באופן הבא:

ראשית כל, עליכם לעשות רשימה מסודרת של כל הנתונים הפיננסיים שלכם הנוגעים להכנסות וההוצאות של לפחות 4 חודשים אחרונים וזאת בכדי לקבל תמונה הנוגעת להתנהלות הכלכלית שלכם כמשפחה.

חשוב מאוד שתשתפו את הילדים שלכם. חינוך פיננסי מתחיל כבר מגיל צעיר וחשוב שתדברו איתם על עניין הכסף ותלמדו אותם את המשמעות של הערך הכספי. חשוב שתתנו להם דמי כיס, תסבירו להם על תקציבים וחסכונות עתידיים, סדרי עדיפויות ועוד. כדאי שתשתפו אותם בחשבונות קיימים כגון: חשמל, סלולרי ועוד.

כדאי להתחיל עם קביעת מטרות קטנות. מטרות קטנות יכולות להניע אתכם לפעולה בצורה קטנה יותר. אם החלטתם לחסוך לחופשה בחול מדובר על מטרה קטנה שאתם יכולים להציב על הפרק ובהתאם אליה לראות כיצד אתם מתנהלים.

כדאי להכין תקציב יומי מראש. על אף שהחיים אינם צפויים, חשוב שתהיה לכם מסגרת תקציב יומית ותעשו הכל בכדי לא לחרוג ממנה.

כדאי לנסות לחסוך לפחות 10 אחוזים מהמשכרות שלכם וכך החיים שלכם יהיו רגועים יותר.

בסופו של דבר, אם אינכם יודעים כיצד לנהל תקציב משפחתי, כדאי מאוד להיעזר בייעוץ כלכלי מקצועי. למידע בנושא ניהול כלכלי נכון