עצמות לכלבים – מה מותר ומה אסור?

עצמות הן לא תמיד המזון הבריא לכלב שלכם ואפילו יכולה להיות קטלנית עבורו. אז רגע לפני שאתם אוספים שאריות ועצמות כדאי שתדעו מה מותר ומה אסור. 

אהבה מסוכנת

ברור לגמרי שאתם אוהבים את הכלב שלכם ורוצים לפנק אותו. לפעמים תרצו לתת לו אוכל טעים שהכנתם לעצמכם, דברים שאתם אוהבים. קיבתם של הכלבים לא תמיד יכולה לעכל את מה שתתנו לו, לא תמיד מערכת העיכול תוכל להתמודד עם דברים שהיא לא רגילה אליהם. לקריאה אודות חטיפים לכלבים

בשום פנים ואופן לא

גם כלבים סובלים מאלרגיות מזון שונות וכלב שרגיש ללקטוז ומוצרי חלב יגיב בצורה לא טובה למוצרים כאלה. שוקולד, על כל צורותיו, למשל יכול להיות קטלני עבור כלבים בשביל רכיב מסוים שנמצא בו. אומנם לאנשים הוא לא מסוכן, אבל לכלבים הוא עלול לגרום להקאות במקרים קלים ודימומים, התקפי לב ומוות במקרים קשים יותר. 

הרחיקו את עוגות השוקולד מהכלבים. גם עצמות שנדמה שהן אהבתם הגדולה של כלבים עלולות להיות מסוכנות עבורם. עצמות קטנות עלולות להישבר ולגרום לחתכים ונזק למערכת העיכול. אם אתם רוצים לפנק את הכלב בעצם, הקפידו כי תהיה זאת עצם גדולה, חזקה ושהכלב יהיה לידכם ותחת השגחתכם. יש עוד מזונות כמו פירות, ירקות שונים, ביצים, בשר ודגים שאינם מבושלים ועלולים להכיל חיידקים אשר יזיקו לכלב שלכם. 

מזון פשוט ובריא

המזון הבריא ביותר עבור כלבכם הוא מזון יבש איכותי המכיל את אבות המזון כמו חלבונים, שומנים וויטמינים במידה הרצויה לו ומותאמת לסוג הכלב שלכם. תוכלו לתת לו גם אוכל מבושל בסגנון בשר רזה, מעט פחמימות כמו פסטה ואורז, חשוב לוודא שהאוכל בושל כראוי ללא תבלינים חריפים ושומנים מיותרים. למידע בנושא אוכל לגורי כלבים