סגולותיו של שמן הארגן

שמן הארגן מכונה גם בשם הזהב המרוקאי, ולא בכדי. התועלת שלו כה רבה ובכוחו להועיל ולהשיג תוצאות נהדרות. אז מהן הסגולות של שמן הארגן?

  • השמן נמצא כיעיל מאוד בטיפוח השיער. הוא מעניק לשיער מראה חיוני, משקם אותו מנזקים שהשיער צבר במהלך השנים, כתוצאה משימוש בצבעים וכימיקלים שונים וכן מנזקי מזג אוויר. השמן משקם בצורה נפלאה את השיער ומוסיף לו נפח. השמן מצפה את השיער בשכבה של לחות שמספקת רכות וברק.
  • השמן יכול לשמש כשמן מסכה במטרה לשקם שיער יבש ופגום. כדי להשיג את התוצאה הזו יש לעסות את השיער עם שמן ולסרק את השערות כדי להביא את השמן לכל אורך השערה, אחר כך מכסים את הראש עם כובע אמבט או מגבת ומשאירים כך למשך הלילה. זמן מינימלי הוא עשרים דקות. אחר כך יש לשטוף את השיער. התוצאה היא שיער מבריק ורך למגע כמו טוסיק של תינוק שפגש את
    מוצרי Weleda.
  • סובלים מקרקפת מתקלפת? יובש? שמן הארגן יעיל מאוד גם במקרים כאלו, יש לעסות טיפות שמן על עור הקרקפת כחצי שעה לפני המקלחת.
  • שמן ארגן מהווה פתרון נהדר לעור יבש שכן חומצות השמן שבו חודרות אל תוך העור בקלות והן מספקות את הלחות החסרה לעור. אחרי מקלחת כדאי לחמם בין כפות הידיים כמה טיפות של שמן ולמרוח על הגוף. השמן נספג במהירות בעור ומותיר אותו נעים ללא שמנוניות.
  • בעלות עור שמן תוכלנה ליהנות ממנו – ההמלצה היא למרוח משמן הארגן על העור השומני. זה מפליא, כי אם העור שומני מידי למה להוסיף עוד שמן למדורה? התשובה היא שהגוף יקבל מסר שהעור שומני מספיק ואין צורך לייצר שומנים נוספים. כך שבעצם הוספנו שומן אבל הרגענו את תהליכי הייצור של השומן בגוף.
  • במקרה של תופעות כמו אקנה, אקזמה ופסוריאזיס יוכל השמן להביא תועלת מרובה. הודות לחומצות השומן וויטמין E שהוא מכיל העור נרגע ותהליך הריפוי מואץ. השמן מקל על העקצוצים והצריבה בעור.
  • אנטי אייג'ינג – שמן הארגן מכיל חומצות שומן ומרכיבים פעילים נוספים אשר נלחמים ברדיקלים החופשיים, כתוצאה מכך משפרים את גמישות העור. זו הסיבה שהשמן נמצא כיעיל מאוד כמוצר אנטי אייג'ינג טבעי.

מוצרי ניקיון אקולוגיים מעניינים אתכם? הכירו חומרי ניקוי של אקובר