אגרונום – אילו שירותים הוא יכול לספק לנו?

נהוג לחשוב שאגרונום הוא בעל מקצוע אשר עובד בעיקר באקדמיה או בחוות ומשתלות חקלאיות, עובד לצרכיו לשם גידול צמחים וגידולים אחרים. אך האמת היא, ששירותיו נדרשים לצרכים רבים, החורגים במובנים רבים מההיבט המחקרי או החקלאי נטו, ויכולותיו והידע שעומדים לרשותו יכולים לשרת אותנו בצורות שונות. 

בשביל להבין אילו שירותים אגרונום יכול לספק, צריך להבין תחילה מה בדיוק הוא עושה ואיזה ידע עומד לרשותו. אגרונום הוא אדם המתמחה בכל מה שקשור לתורת החקלאות על רבדיה השונים. הוא מתעסק בגידול של פירות וירקות, אפיון חקלאות, היכרות והבנה של צמחים מסוגים שונים, כל מה שקשור לנושא של השקיה חקלאית, עצים מסוכנים ועוד. כאמור, הידע שלו יכול לשרת הן לצורכי מחקר, הן לצרכים חקלאיים נטו, וכפי שציינו גם לתחומים וצרכים נוספים הקשורים כך או אחרת לחיינו. 

בחלק הבא של המאמר אנחנו נבחן כיצד אגרונום יכול לשרת אותנו ביום יום, מחוץ לעולם החקלאי נטו. 

כיצד נשתמש בשירותיו של אגרונום

ישנן כמה דוגמאות קלאסיות המציגות כיצד אנחנו יכולים להיעזר בשירותיו לצרכים שונים. למשל, אם אנחנו מעוניינים לקבל היתרי בנייה, אז סביר להניח שנצטרך להיעזר בשירותיו. הוא יבחן את השטח עליו אנחנו רוצים לבנות, יעזור לנו לבצע סקר עצים וכך נוכל לקבל אישורי בנייה מתאימים. 

כמו כן, אנחנו נשתמש בשירותיו אם נרצה להעתיק או לכרות עצים מסוגים שונים. זאת במידה והעצים עומדים במקום שיכולים להפריע לנו או במידה והם מסוכנים לסביבה. היבטים נוספים בהם נוכל להיעזר בשירותיו הם, במקרה ואנחנו צריכים לקבל ייעוץ אודות תחזוקה של עצים וגידולים בשטחים עירוניים, שטחים מיושבים, אספקת מוצרים רלוונטיים כמו מז"ח וכן בכל מה שקשור לחקלאות עירונית או בכלל.