סוגי מעלון

סוגים רבים של מעלונים קיימים לבית. החל מהקטנים יותר שמתאימים לבתים מסוימים וכלה במעלונים בומבסטיים ומסועפים שמתאימים בעיקר לגוף אדם כבד במיוחד. אז אילו סוגי מעלונים ניתן להשיג עבור יקירינו הקשישים ותשושי הנפש?

 

סוגי מעלון

ישנם כמה סוגים של מעלונים לבית כמו למשל מעלון מדרגות ואן גוך. מעבר לחוזק ולנראות שלהם, ניתן גם להזמין את המעלון בעיצוב מסוגנן כדי שיתאים כמה שיותר לחלל הבית שלכם ולריהוט שבו.

אז לפני שאתם חושבים על מעלון עבור היקירים שלכם, חפשו בין היתר, על ההתאמות האמורות כאן. זה יכול להוסיף בוודאי צבע ועניין בבית שלכם ובכלל, המעלון עצמו יכול להיות סוג של ריהוט או רהיט לבית שלכם בפני עצמו.. חשבו על זה..

 

איך פועל המעלון?

המעלון פועל על משקל נגד המאזן את תא הנהג במוט. עם זאת, ההשעיה הופכת את הקשישים לפגיעים עוד יותר. הסיבה לכך היא שהמערכת אינה פועלת על נפט. מי שחי באזורים המועדים לאסונות טבע כמו רעידות אדמה צריך לשקול אפשרויות מעליות אחרות.

 

הרם הפנאומטי במעלית

בניגוד למעלית ההידראולית, למעלון אין חדר מכונות. במקום זאת יש חדר ואקום פנאומטי מה שהופך את עלות ההתקנה שלו להרבה פחות יקרה. עם זאת, למעלית יש יכולת אחזקה של אדם או שניים.

 

חדר מפותל

המעלית היא בחירה נפוצה למעליות 'ירוקות'. הסיבה לכך היא, שהיא אינה משתמשת בשמן. בחדר המפותל תקורה כמו המעלית הפנאומטית אין חדר מכונות. מכיוון שתא הנהג מצויד על הגג, הוא אינו תלוי במשקל נגד לתנועה. מעליות שאינן מסתמכות על משקל נגד לתנועה נחשבות לבטוחות לשימוש.

 

מהי מעלית הכיסאות

מעלית הכיסא היא המעלית הנפוצה ביותר במשקי בית עם קשישים. המעלית האוטומטית מושלמת לבתים מרובי מפלסים. זה מאפשר להרמת אנשים מבוגרים בצורה מאובטחת במעלה וירידה במדרגות, ומונע נפילות שעלולות לגרום לפציעות.

המעלית מחוברת לחלק התחתון של גרם המדרגות ומאפשרת לקשישים לשבת על כיסא נוח כשהם עולים ויורדים במדרגות. אחת מהחסרונות של מעלית הכסא היא שהיא יכולה לפעמים להיות כבדה מדי עבור מדרגות צרות.