השתלת מיניסקוס כל מה שחשוב לדעת 

כאשר עולה בעיה במיניסקוס נשאלות אין ספור שאלות שלא נשאלו בעבר כמו למשל מזה מיניסקוס, מתי חשוב לבצע ניתוח? האם אפשר לחיות עם הבעיה ללא ניתוח? חלק מהסברות והאנשים חיים ללא ניתוח ויש שלא יכולים לסבול את המצב החדש וניגשים להליך של השתלה. 

נשמע לכם מוכר? האם אתם זקוקים למידע לפני שאתם מחליטים האם להתנתח או לטפל בגישות אחרות? במיוחד עבורכם הסובלים מבעיות מיניסקוס, הנה כל מה שחשוב לדעת בטרם תעשו את ההחלטה הנכונה. 

מזה מיניסקוס ומתי כדאי לעשות ניתוח? 

מיניסקוס הוא מבנה סחוס שנמצא בברכיים והוא משלם סוג של בולם זעזועים במטרה להגן על סחוס המפרקי של הברך. 

לכל ברך יש מיניסקוס, אחד מדיאלי ואך לטרלי (פנים וחוץ) ובגדול, התפקיד של שניהם לשמור על סחוס הברך מכל מיני פגיעות שלא קשורות רק בפעילות ספורטיבית אלא גם בפעילות בחיי היום יום, שחיקה ועוד. 

מתי צריך השתלה ומזה בכלל? 

כיום השתלת מיניסקוס הן השתלות מתקדמות ביותר וכך גם ההחלמה, לכן, במצב של חוסר במיניסקוס כתוצאה משחיקה או קרע, ניתן להשתיל שתל מלאכותי באמצעות תרומה או על ידי בנק של רקמות שזה למעשה עיסוקו. 

כמו בכל השתלה, גם כאן חשוב מאוד לוודא כי האיבר שנתרם אכן חף מזיהומים והוא יכול להבטיח כי ההשתלה תצליח בצורה הטובה ביותר. 

בגדול, ההחלטה האם להשיג שתל מלאכותי או כל דבר אחר קשור במצבה של הברך, הפעילות של האדם שצריך את הטיפול וכמובן, מה הציפיות הסופיות. 

למי מיועדת ההשתלה? 

הליך השתלה יספק מענה לאנשים שעברו כריתת מיניסקוס חלקית או מלאה, אנשים שסובלים מפגיעה ואנשים שהמיניסקוס שלהם איננו מתפקד כמו בעבר כתוצאה מקרע. לידע נוסף ד"ר ליאור לבר