5 פרמטרים חשובים לבחירת מזרני נוער

שינה טובה היא הבסיס לתפקוד טוב בכל היום שלנו. בין אם אנו ילדים, בני נוער או מבוגרים השינה חיונית מאוד לבריאות שלנו, לריכוז שלנו במהלך היום, לריפוי והתאוששות של הגוף שלנו והמערכות השונות בו ועוד. כדי לישון טוב צריך מיטה טובה ונוחה לשינה טובה ומחזקת בכל לילה. בני הנוער שלנו צריכים להתמודד עם שינויים רבים בגיל הזה, לחצים של הלימודים, לעתים גם לחצים חברתיים, דברים חדשים שהם נחשפים אליהם מדי יום ועוד. נכון שאילו לא משתווים ללחצים של אדם מבוגר אולם עבור אותם בני נוער, שעולמם עדיין צר יחסית, מדובר בלחצים המשפיעים עליהם באותו קנה מידה כמו לחץ שוטף על אדם מבוגר. להלן כמה פרמטרים חשובים לבחירת מזרן נוער איכותי שיאפשר לילדים שלכם לישון כמו שצריך ולצבור אנרגיות מחודשות למהלך היום.

#1 – מזרן המתאים לגודל המיטה:

חשוב לבחור במיטה המתאימה לבני הנוער שלכם. אלה גדלים במהירות וללא מיטה המתאימה לכם ורחבה יותר מזו שישנו עליה כשהיו ילדים הם לא ישנו כל כך טוב ואולי אף יתביישו להביא חברים הביתה מה שעשוי לגרום להם לתחושת אי נוחות. אם זה מתאפשר לכם כלכלית דאגו למיטה וחצי ומזרן המתאים לגודל המיטה ללא מרווחים.

#2 – מידת קשיחות:

כידוע שינה על משטח קשיח במידה מסוימת תהיה בריאה יותר מאשר מזרן קפיצים רך במיוחד. על אף שהוא יהיה לרוב יותר אטרקטיבי ונוח לרוב האנשים (ובני הנוער) הוא לא בהכרח יהיה האופציה הראשונה שלכם. נסו לשלב בין מידה מסוימת של קשיחות להעדפות בן הנוער שלכם.

#3 – נסו לבקש תקופת ניסיון:

מרבית החברות המשווקות מזרנים מאפשרות זמן התנסות במזרן כל עוד הוא חוזר אל החברה עד סיום תקופת ההתנסות וללא פגמים, כתמים או תקלות. זה יאפשר לילדים שלכם לבדוק את נוחות המזרן ואיכות השינה בו.

#4 – רכשו מזרן חדש:

עדיף לרכוש מזרן חדש עם אחראיות ולא מזרן יד שנייה. לכו תדעו מה עשו עמו, אם יש בו נוזלים שהפכו להופך ורק כלפי חוץ הוא נראה בסדר, אם אין פשפשים וכו'.

#5 – העדיפות היא למזרון מבוסס קפיצים:

ישנם סוגים שונים של מזרונים העשויים מחומרי גלם שונים. מזרן קפיצים המצופה בחומר עבה, גמיש ובטיחותי תהיה האופציה האידיאלית ביותר עבורכם. מידע נוסף באתר https://www.aef.co.il/