5 דברים מזוהמים בשירותים

רוב האנשים אוהבים סדר וניקיון, הם מקפידים לנקות את הבית שלהם באופן קבוע ונהנים מאווירה נקייה ואסתטית. הדבר בדרך כלל נכון לגבי הסלון, המטבח וחדר השינה, אך לא תמיד תופס לגבי אזור השירותים. יכול מאוד להיות שהשירותים יראו לכם נקיים ומצוחצחים, אך למעשה לא ניתן לדעת כמה חיידקים יושבים ברגע זה ממש על האסלה ורק מחכים לכם. לכן, כדאי לדעת ולהכיר את כל המקומות המזוהמים ביותר בשירותים, במטרה לדעת ממה להיזהר ועל מה צריך לתת את הדעת. בדיוק כפי שאתם נזהרים משירותים ציבוריים, מתוך הידיעה שמדובר על מקום מזוהם, כך בדיוק חשוב להכיר את הנקודות המזוהמות ביותר בבית שלכם.

5 דברים מזוהמים בשירותים – ממה כדאי לכם להיזהר?

למעשה, חשוב להבין כי חדר השירותים נחשב ככל הנראה לאחד המקומות המזוהמים ביותר בבית, גם אם אתם טורחים לנקות אותו באופן קבוע ושופכים שם דליים של אקונומיקה. מדובר על מקום שבו ישנה חשיפה עצומה לחיידקי אי קולי, סלמונלה וחיידקים רבים נוספים שיוצאים ממערכת העיכול שלנו. לכן כדאי לדעת כי אחד המקומות המזוהמים ביותר בשירותים, הוא דווקא מתלה לנייר טואלט. רבים מאמינים כי מדובר על האסלה, אך למעשה האסלה עשויה מחומר מיוחד שאמור למנוע התיישבות של חיידקים. אך החיידקים עדיין קיימים באוויר, והן מועברים לכל שאר המשטחים בחדר. מתלה לנייר טואלט רגיל, מאפשר לחיידקים להתיישב על נייר הטואלט עצמו ובכך לזהם אותו. ניתן היום למצוא מתקנים מיוחדים המאפשרים נייר טואלט נשלף, שההיגייניות שלו נשמרת לאורך כל הדרך. מתקנים אלו מתאימים בעיקר לבתי עסק, אך יכולים לשמש גם אנשים פרטיים ששומרים על ההיגייניות שלהם. כמו כן, כדאי להיזהר מידית הדלת, אשר נוטה להיות מזוהמת במיוחד אחרי שכולם נוגעים בה ביציאה מהשירותים. מי ששומר בשירותים עיתונים או ספרים, חייב להיות מודע כי גם הם יזדהמו עם הזמן. כמובן שהדבר נכון גם לגבי הכיור בשירותים או כל דבר אחר שנמצא שם.

לסיכום, שירותים נחשב לאחד המקומות המזוהמים ביותר בבית ובחוץ. כל מה שנמצא בחדר מזדהם על ידי החיידקים החופשיים באוויר, ולכן כדאי להיות מודעים לכך.

אולי יעניין אותך גם מידע על מתקן לניגוב ידיים