4 רעיונות לעיצוב חדר מושלם לתינוקת

תהליך העיצוב של חדרים לתינוקות הוא תמיד מרגש ומיוחד, כיוון שכל הורה רוצה להצליח לעצב חדר כמה שיותר נעים, נוח ובטוח בו התינוק הקטן יוכל לישון בנחת – כי הרי ידוע ששהייה במקום בטוח ונעים משפרת באופן מוחלט את איכות השינה, ושינה טובה של תינוקות היא למעשה שינה טובה של ההורים. לכן אם אתם עומדים בפני תחילתו של תכנון ועיצוב חדר התינוקות המושלם לנסיכה הקטנה שלכם, ריכזנו כמה רעיונות שכדאי להכיר וליישם:

הוספת גוונים רגועים לקירות

מי קבע שחדר של תינוקת צריך להיות מלא בגוונים של ורוד?! נכון שמדובר על צבע יפה ורגוע המזוהה לרוב עם בנות, אך יש לזכור כי קיימים לא מעט צבעים וגוונים בקשת הצבעים שיכולים להתאים לחדרי תינוקות, בדגש על גוונים שמשדרים רוגע וחמימות בחלל. אם בכל זאת אתם מתעקשים על צבע ורוד בחדר, כדאי לשלב אותו עם כמה גוונים נוספים שהולכים מצוין יחד כמו גווני אפור, צבעי פסטל וגם גוונים לבנים ובהירים שמוסיפים הרבה רוך ונעימות לכל חלל.

בחירת פינה נעימה בחדר להנקה/האכלה

תינוקות רכים נמצאים רוב היום במיטתם, כאשר בכל כמה שעות הם מוצאים להנקה/האכלה מבקבוק לפני חזרתם לשינה נעימה. כדי שגם לתינוקת יהיה נוח במעבר בין מצב שינה להאכלה, וכן גם לאמא המניקה או להורה שמאכיל בבקבוק, כדאי לבחור פינה מתאימה בחדר התינוקות שתשמש כמקום האכלה נעים ושקט ולשלב כורסת הנקה שתהיה נוחה להורה ולתינוקת.

שילוב מיטת תינוק מעוצבת ופרקטית

אחד מפריטי הריהוט הבולטים בחדרי תינוקות הוא מיטת התינוק, בו התינוקות ישנים בנוחות ובהנאה. כדי להתאים את סגנון העיצוב של החדר במקביל לבחירה במיטה נוחה ומרווחת לתינוקת, כדאי לבחור במיטת תינוק מעוצבת ויפה שגם תהיה פרקטית לגילאים יותר מתקדמים.

הנחת שטיח רך ומעוצב

לשטיחים יש השפעה רבה על החלל בו הם מונחים, ולכן הנחה של שטיח איכותי ומעניין בחדר התינוקות יוסיף מאוד לעיצוב הכללי וגם יקנה חמימות בחדר הבטוח והשקט. למידע בנושא חדרי ילדים ונוער