למה יונים אוהבות לקונן בבניינים

העלות של דירה בבניין מגורים חדש או קיים היא כזו שכבר חצתה את כל גבולות ההיגיון של כל ישראלי שגר בכל אזור בארץ, ולמרות שזה נהדר להיכנס אל דירה שנרכשה ובה הכל נוצץ וחדש, זה הרבה פחות נעים להיכנס אל בניין אשר בו הכל הופך בצורה די מהירה להיות אזור מועד פורענות עם לשלשת ונוצות של יונים שמגיעים לחגוג את הדירה החדשה באזורים הכי אהובים מבחינתם הגורמים ברוב הפעמים למצב של שיקום קיר חיצוני. למה בני האדם חולקים את אזור המחיה שלהם עם יונים,ואיך דבר שלא היה קורה פעם, הפך להיות מטרד שמוכר פחות או יותר עבור כולם? זה התוצר של התרבות היונים לצד התרבות בני האדם.

התרחבות המרחב העירוני
פעם האזור העירוני היה הרבה יותר מועט, אבל עם הגדילה של המרחב העירוני, האזור של הקינון עבור היונים
הלך והצטמצם עד למצב שבו אנו נמצאים עכשיו. אם פעם ציפור מסוג יונה הייתה פונה בחיפוש אחר עץ נוח עבור קינון והטלה של ביצים שם, הרי שכיום הכמות של העצים היא מאוד מועטה, וכאן היונה מחפשת אחר המקום שאותו היא למדה להכיר ובו לחיות, עם מציאה של תחלופה לעצים שגדלים לגובה בצורה של בניינים רבי קומות ונמוכים גם. האדם הלך ותפס יותר אזורים שהיו פרדסים וחורשות מלאים בעצים, והיונים שחיות היטב מהאוכל הרב בסביבה, מחפשות מקום שרלבנטי למצב החדש.

האזור של מסתור הכביסה
למה דווקא זה חייב להיות האזור של מסתור הכביסה, שם הכי מחפשים אחר מקום נקי והגייני להציב לייבוש את
הכביסה שאך זה הרגע נעשתה הכי נקייה שאפשר לקראת קיפול ולבישה מחדש? זה ד פשוט, כי מדובר גם
במקום גבוה שמוגן מפני טורפים שאוהבים ביצים וגוזלים של יונים לארוחה הקרובה, וגם מדובר במקום מוגן מפני מזג האוויר ורוחות ונותר יציב במשך כל הזמן של הדגירה עד להיות הגוזלים ציפור שיכולה לעוף בעצמה. זה לא רק מסתור כביסה, אלא כל סוג של מסתור קטן שנמצא בגובה של בניין, אבל באזור מגורים זה המקום הכי
פופולארי עבור קינון ומבחינת היונה הוא מושלם.

לעוד מידע בנוסף היכנסו לאתר https://www.bimromav-bagova.co.il