ההבדלים הגדולים בין סוגי מערכות הגברה

המאמר באדיבות מיוזיקול

אנשים רבים כיום בוחרים לעשות שימוש במערכות הגברה שונות עבור אירועים בסדרי גודל שונים. חשוב לדעת לבחור נכון את סוג ההגברה הנכון ביותר עבור האירוע שלכם כך שתוכלו להיות בטוחים בהנאת האורחים. מוזיקה היא ללא ספק חלק בלתי נפרד מאירוע מוצלחל ועל כן קיימת חשיבות רבה בבחירה נכונה של סוגי מערכות ההגברה. 

כיום ישנם לא מעט סוגים שונים של מערכות הגברה אשר מותאמות לאירועים ולצרכים שונים. בחירה שאינה נכונה במערכת הגברה שאינה מתאימה עבור האירוע שלכם עלולה לגרום לשתי אפשרויות. 

מה עלול לקרות במידה ולא תבחרו את מערכת ההגברה המתאימה?

אפשרות ראשונה והיא העדיפה מבין השתיים – מערכת ההגברה שבחרתם תהיה גדולה ועוצמתית מידי עבור האירוע שלכם, מה שאומר שתאלצו לשלם עליה יותר מאשר על מערכת אחרת שהייתה מספקת את מלוא הצרכים שלכם בצורה מיטבית. אך באפשרות זו לפחות תצליחו ליהנות מעוצמת השמע ומאיכותו לכל אורך האירוע.

האפשרות השניה – במידה ותבחרו מערכת קטנה וחלשה מידי עבור אופי האירוע שלכם, גודלו או מיקומו, ייתכן שעוצמת השמע ואיכותו לא יספיקו על מנת שכל האורחים ישמעו מכל פינה באירוע את השיר המתנגן. אפשרות זו עלולה לפגוע באופן ניכר ברמת האירוע שלכם ולכן קיימת חשיבות רבה לבחירה נכונה ומושכלת של מערכת ההגברה המתאימה ביותר עבור הצרכים האישיים שלכם.

כך תדעו לבחור מבין כלל הדגמים

על מנת להצליח לבחור נכון את המערכת המתאימה ביותר עבור הצרכים האישיים שלכם באירוע חשוב מאוד לערוך סקר שוק קטן בנושא טרם מעמד הרכישה. סקר זה יכול לעזור לכם להבין את ההבדלים המרכזיים בין כלל המערכות ועל ידי כך להיות ממוקדים יותר במעמד הרכישה. אפשרות נוספת היא להתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום תוך הצגת כלל הפרטים על האירוע שלכם על מנת שבעל המקצוע ידע להתאים עבורו את מערכת ההגברה המתאימה ביותר

ההבדלים העיקריים בין הדגמים הם: כמות הרמקולים, עוצמת השמע, גודל הרמקולים, תחום התדרים, חיבורים שונים, התנגדות, פונקציות שמע שונות ועוד. בחירה מושכלת תוך התייחסות לכלל הפרטים הללו תבטיח לכם את הבחירה הנכונה והמדוייקת ביותר.