אוכל לחתולים

אנשים רבים נוטים להקל ראש בבחירת האוכל לחתולים, מתוך מחשבה שהם יאכלו כל דבר שניתן להם – אך לא כך הם פני הדברים. שלב בחירת האוכל לחתולים הינו שלב חשוב ביותר, וחשוב להעניק לחתול שלכם את המזון המתאים ביותר עבורו.

בחירת מזון לחתולים

כבר שנים רבות שחתולים נחשבים לחיה מבויתת, כזו שהאדם לקח תחת חסותה ומעניק לה בית חם. לא מעט אנשים נוטים לשים בצלחת האוכל של החתולים את שאריות ארוחת הערב, או את האוכל משקית המזון של הכלב. חשוב מאוד להקפיד ולבחור את סוג המזון הנכון והמתאים ביותר לחתול שלכם, כזה שיהיה מתאים לגיל שלו (אוכל לחתולים מבוגרים שונה בסדרי גודל מאוכל לגורי חתולים), למצבו הבריאותי (כיום ניתן להעניק טיפול תרופתי דרך המזון של החתולים) וכמובן על בסיס הטעם של החתול.

שלושת הפרמטרים הללו (גיל, מצב בריאותי וטעם), הם שצריכים להשפיע עליכם בשלב קניית המזון לחתולים. כיום תוכלו למצוא בחנות אוכל לחתולים, עשרות סוגי אוכל שונים – חברות שונות, טעמים שונים, מרכיבים תזונתיים שונים ועוד. לצורך הדוגמא, אם החתול שלכם סובל מבעיית השמנה – תוכלו להתאים לו מזון שיסייע לו להוריד במשקל. על אותו עיקרון, תוכלו לטפל בחתול שלכם שסובל מבעיות עיכול, ולהעניק לו אוכל ייעודי שיסייע לו להחלים ולהרגיש יותר טוב.

ערכי המזון החשובים לחתולים

סוג המזון שאתם נותנים לחתול שלכם, ייחודי בהרכב התזונתי שלו, ומיועד לסייע למערכת העיכול ולמערכת החיסונית של חתולים. כך לדוגמא, אוכל לחתולים מכיל כמויות גדולות של ויטמינים (ויטמין A,E,C,D) שמסייעים בין היתר לתפקוד טוב יותר של המערכת החיסונית, ולהתמודדות עם גורמים עוינים בגופם. כמויות חלבון ושומן שמיועדות לגוף החתול, שונות בתכלית מכמויות השומן והחלבון שמיועדות לכלבים או לגורי חתולים – ולכן חשוב מאוד להקפיד להעניק לחתול שלכם את המזון המתאים ביותר עבורו.
התאימו את סוג המזון לגילו של החתול – הערכים התזונתיים שגור חתולים זקוק להם, שונים מהערכים התזונתיים שחתול בוגר זקוק להם. תנו לחתול שלכם את הטוב ביותר, ובחרו בסוג המזון המתאים ביותר עבורו!